Kierunek lekarski w PWSZ? Możliwe, że już od nowego roku akademickiego

Kierunek lekarski w PWSZ? Możliwe, że już od nowego roku akademickiego

wiceministre zdrowia Piotr Bromber, PWSZ Nowy Sącz

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, która w nadchodzącym roku akademickim zmieni nazwę i stanie się Akademią Nauk Stosowanych gościł wiceminister zdrowia Piotr Bromber. Wizyta miała związek z planami rozwojowymi uczelni, między innymi z przygotowaniami do uruchomienia kierunku lekarskiego.

Wiceminister Bromber pojawił się w Nowym Sączu na zaproszenie rektora PWSZ dr. hab. inż. Mariusza Cygnara. W spotkaniu wzięli udział również: Halina Potok (prorektor PWSZ), Witold Bodziony (dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej), Monika Bigosińska (zastępca dyrektora IKF), Dorota Ogonowska (dyrektor Monoprofilowego Centrum Symulacji), Radosław Grochol (zastępca dyrektora Departamentu Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego) oraz Patryk Wicher (poseł na Sejm RP).

Uczelnia jest na etapie przygotowania wniosków o utworzenie nowych kierunków. Rozbudowa Instytutu Zdrowia to jeden z głównych celów uczelni., która ma ambicje kształcić w istotnych dla rynku pracy zawodach. Warto też podkreślić, że na początku sierpnia PWSZ poinformowała, że od roku akademickiego 2022/2023 funkcjonowanie rozpoczyna kierunek studiów pierwszego stopnia: Graphic Design i technologie wizualne.

Do starań o otwarcie kierunku lekarskiego dopingował władze PWSZ Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który był niedawno gościem uroczystości otwarcia nowego budynku Instytutu Ekonomicznego sądeckiej uczelni.

– W Polsce brakuje 50 tysięcy lekarzy. Nie uzupełnimy tej luki bez nowych kierunków. W takich miastach jak Nowy Sącz, jak Tarnów, istnieje potrzeba kształcenia lekarzy. Ja rozumiem tę potrzebę i z chęcią pozytywnie na te wnioski odpowiem – deklarował.

Fot. PWSZ Nowy Sącz

 

Czytaj także: Rodzina tragicznie zmarłego Franciszka z ważnym apelem do internautów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama