Barcice. Już jutro startuje Pannonica Festiwal 2022

Barcice. Już jutro startuje Pannonica Festiwal 2022

Już jutro (1 września 2022) w Barcicach nad rzeką Poprad startuje trzydniowy festiwal Pannonica. To dziewiąta edycja imprezy. Na uczestników wydarzenia czekają zespoły z Serbii, Słowacji, Węgier i Ukrainy.

O wydarzeniu, które co roku przyciąga tysiące fanów bałkańskiej muzyki pisaliśmy TUTAJ. Tegoroczna edycja cieszy się sporym zainteresowaniem. Poza muzyką organizatorzy oferują szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty, podróżnicze opowieści oraz animacje.

Pierwszego dnia na scenę wyjdzie polski zespół Tryptyk, który tworzy własne kompozycje a inspirację czerpie z melodii Karpat. Potem publiczność przywita Serb Kristijan Azirović Orkestar – laureat Festiwalu w Guczy. Tego dnia (po raz pierwszy na Pannonice) zaprezentuje się gwiazda słowackiej sceny folkowej – zespół Hrdza. Na zakończenie czwartkowej inauguracji festiwalu odbędzie się tradycyjne Guczodisko, czyli prawdziwy after, o którego oprawę zadba Balskandal.

W piątek zaprezentują się zespoły z Ukrainy, Kosowa i Rumunii. Będą to kolejno: Kommuna Lux wraz z charyzmatycznym wokalistą Bagratem Tsurkanem, Gipsy Groove oraz Fanfare Ciocărlia – jedna z najsłynniejszych bałakńskich orkiestr dętych.

Aż cztery koncerty zaplanowano na sobotę. Publiczność będą rozgrzewać: Balklavalhau Koolektiv (Portugalia), Zűrös Banda (Węgry), Mascarimiri (Włochy) oraz Bojan Ristić Brass Band (Serbia).

Organizatorzy Festiwalu Pannonica dołożyli starań, aby było nie tylko miło, ale też twórczo. Poniżej dokładny grafik wydarzeń towarzyszących.

pannonica 2022, wydarzenia towarzyszące

Fot. arch. Kingi Nikiel-Bielak / Pannonica 2021

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama