Wiadomo kto jest nowym właścicielem MCC Brainville

Wiadomo kto jest nowym właścicielem MCC Brainville

Gmach Miasteczka Multimedialnego – MMC Brainville w Nowym Sączu sprzedany, a transakcja już może być uznawana za ważną. Sporządzono akt notarialny z nowym właścicielem i wiadomo kto nim jest.

Jak informowaliśmy 18 września – sąd odrzucił skargę na wybór oferty kupna złożonej  jesienią ubiegłego roku w przetargu. Skarżącą była prezes spółki Miasteczko Multimedialne Małgorzata Szostkiewicz. Podpisanie umowy z nowym właścicielem nie było jednak możliwe natychmiast, ponieważ, jak informował syndyk masy upadłościowej Witold Kadłuczka  – na tę formalność trzeba było czekać z powodu pomyłki sekretariatu sądu.

Do upadłej skierowano pouczenie, że przysługuje zażalenie, a według mojej wiedzy nie przysługuje. Spodziewam się że do miesiąca sprawa zostanie rozstrzygnięta – powiedział wówczas w rozmowie z „Radiem Kraków” syndyk.

MMC Brainville zostało sprzedane za kwotę 13 mln 900 tys. złotych. Inwestor chciał pozostać anonimowy do momentu uprawomocnienia postanowienia. Dziś już wiadomo, że nowym właścicielem budynku przy ul. Myśliwskiej jest Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne Avita Andrzeja Buczka. Andrzej Buczek to przedsiębiorca ze Śląska zajmujący się obrotem nieruchomościami oraz wynajmem.

Jak informuje Radio Kraków – transakcja dotyczyła wyłącznie budynku i działki. Pozostała część majątku ma być wystawiona na sprzedaż w kolejnym przetargu.

Czytaj też:

strzałka w dół

Ilona Orzeł o likwidacji izby wytrzeźwień: czy zaoszczędzenie 2,7 mln jest warte zdrowia i życia ludzkiego?

Share on twitter
Share on facebook