Sąd odrzucił skargę. Miasteczko Multimedialne może być sprzedane. Cena: 13 mln 900 tys. złotych

Sąd odrzucił skargę. Miasteczko Multimedialne może być sprzedane. Cena: 13 mln 900 tys. złotych

MMC Brainville czyli nowosądeckie Miasteczko Multimedialne w ciągu miesiąca najprawdopodobniej trafi w ręce nowego właściciela. Sąd odrzucił skargę na wybór złożonej w przetargu oferty kupna. Tę skargę złożyła Prezes spółki Miasteczko Multimedialne Małgorzata Szostkiewicz.

Podpisanie umowy z nowym właścicielem nie jest jednak możliwe natychmiast. Jak informuje syndyk masy upadłościowej Witold Kadłuczka  – na tę formalność trzeba poczekać z powodu pomyłki sekretariatu sądu.

Do upadłej skierowano pouczenie, że przysługuje zażalenie, a według mojej wiedzy nie przysługuje. Spodziewam się że do miesiąca sprawa zostanie rozstrzygnięta – powiedział w rozmowie z „Radiem Kraków” syndyk.

O tym, że na kupno obiektu są chętni informowaliśmy w dts24 listopadzie ubiegłego roku. MMC Brainville znalazło nabywcę za kwotę 13 mln 900 tys. złotych. Decyzja dotycząca sprzedaży nie była wówczas prawomocna. Na ostateczne „tak” w tej kwestii trzeba było poczekać na ewentualne odwołania. Witold Kadłuczka nie ujawnił kto złożył ofertę kupna Brainville za blisko 14 mln zł. Jak zaznaczył – inwestor chce pozostać anonimowy do momentu uprawomocnienia postanowienia.

Park Technologiczny „Miasteczko Multimedialne” – MMC Brainville budowano od 2010 roku z wykorzystaniem dofinansowania w wysokości 95 milionów złotych, przyznanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Otwarcie obiektu odbyło się w maju 2014 roku. Niespełna rok później złożono pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości. Sąd wydał postanowienie w tej sprawie 19 października 2017 r.

Budynek wraz z zapleczem miał służyć innowacyjnym projektom z dziedziny multimediów oraz IT. Ulokowano w nim nowocześnie wyposażone studia graficzne, studio animacji i efektów specjalnych, studio telewizyjne…

Kilkudziesięciu wierzycieli spółki Miasteczko Multimedialne zgłosiło wielomilionowe roszczenia finansowe. Dodatkowym problemem są potężne koszty utrzymania obiektu. W ubiegłym sezonie zimowym syndyk Witold Kadłuczka szacował je na około 50 tys. zł miesięcznie.

zdjęcia: www.paih.gov.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama