W ZAZ w Nawojowej czekają palmy, pisanki i inne ozdoby

W ZAZ w Nawojowej czekają palmy, pisanki i inne ozdoby

ZAZ Nawojowa

Jest to dla nich praca, ale i terapia. Osoby z niepełnosprawnościami tworzą palmy, zajączki, pisanki i inne ozdoby wielkanocne. W Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej można kupić ich dzieła.

Kiedy zbliżają się święta, pracy jest sporo. Zamówienia spływają z całej Polski. Jak zaznacza Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor powiatowego ZAZu, tworzenie palm i ozdób wielkanocnych pomaga rozwijać umiejętności manualne, ale jest też terapią. Osoby z niepełnosprawnościami są zatrudnione w ZAZ i pracują pod okiem opiekunów.

W ofercie placówki jest nie tylko rękodzieło związane z Wielkanocą, ale i kartki okolicznościowe – urodzinowe lub imieninowe, czy zaproszenia komunijne. Możliwe jest także przesłanie własnego projektu, a zostanie on zrealizowany. W nawojowskim Zakładzie Aktywności Zawodowej od niedawna można również kupić drewniane domki dla dzieci oraz stoły i ławki ogrodowe.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczane są na dofinansowanie do wynagrodzeń osób z niepełnosprawnościami oraz na bieżącą działalność Zakładu. Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 795 995 399, a także mailowo: [email protected] lub przyjechać do placówki w Nawojowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Marcinkowice. Rośnie Powiatowe Centrum Sportu

Share on twitter
Share on facebook