Akcja. Podarunek na 8 marca dla kobiet w kryzysie

Akcja. Podarunek na 8 marca dla kobiet w kryzysie

Los je nie szczędził. Przeróżne zdarzenia doprowadziły do tego, że znalazły się na ulicy jako osoby bezdomne albo trafiły do przytulisk i ośrodków. W takich warunkach trudno myśleć o „byciu kobietą”, o zadbaniu o siebie, nawet w podstawowym wymiarze. Trudno też w jakikolwiek sposób świętować Dzień Kobiet. O takich sytuacjach pomyślała Fundacja Pełnia prowadząca akcję „Trochę dobra na Dzień Kobiet”. Wśród tworzących fundację pięciu dziewczyn jest sądeczanka Weronika Borkowska.

-Do akcji wciągnęła mnie Paulina Mazurek, inicjatorka, a następnie prezeska fundacji Pełnia, którą poznałam podczas studiów w Warszawie. W kolejnych latach zostałam koordynatorką przedsięwzięcia w Krakowie i Katowicach, gdy wróciłam do Nowego Sącza, akcja objęła także moje rodzinne miasto. W tym roku poszerzyłyśmy akcję o kolejne miasto z południa Polski – Tarnów – opowiada Weronika Borkowska.

Fundacja przygotowuje paczki dla kobiet w kryzysie bezdomności, a także dla tych mieszkających w ośrodkach pomocy, domach ofiar przemocy czy domach samotnej matki. Działają już od siedmiu lat. (…)

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze DTS (kliknij i czytaj za darmo online)

Share on twitter
Share on facebook