Nowy Sącz: jest szansa, że podatek zapłacimy kartą

Nowy Sącz: jest szansa, że podatek zapłacimy kartą

Na ostatniej sesji Rady Miasta wiceprzewodniczący samorządu – Michał Kądziołka zaproponował, by mieszkańcy mieli możliwość płacenia kartą płatniczą lub telefonem w sądeckim magistracie.

– Uważam, że takie rozwiązanie ułatwi wszystkim uiszczanie większości opłat. Mieszkańcy pytają czy nie dałoby się wprowadzić w ratuszu płatności kartą. Nie zawsze mają przy sobie dużą ilość gotówki, a z kart płatniczych korzystają na co dzień już prawie wszyscy – mówi radny Michał Kądziołka.

Takie rozwiązanie wprowadzono w Ciechanowie w ramach programu Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz Ministerstwa Rozwoju. Tamtejszy system dobrze się sprawdza. Prezydent Ciechanowa podpisał umowę z firmą, która dostarczyła bezpłatne terminale. Za dokonanie transakcji kartą lub telefonem, opłaty nie ponosi ani mieszkaniec, ani urząd. Jestem pewien, że mieszkańcy Nowego Sącza będą zadowoleni z takiego rozwiązania – dodaje Michał Kądziołka.

Urząd Miasta Nowego Sącz takie rozwiązanie rozważa.

– Prowadzimy rozmowy dotyczące przystąpienia do programu Ministerstwa Rozwoju i Krajowej Izby Rozliczeniowej umożliwiającej dokonywania płatności z mobilnym użyciem m.in. aplikacji na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu – pisze prezydent Ryszard Nowak w oficjalnej odpowiedzi na interpelację. – Niezależnie od tego podjęliśmy starania o umożliwienie dokonywania płatności z użyciem kart płatniczych w kasach Urzędu Miasta.

Obecnie trwa testowanie nowej funkcjonalności systemu finansowo – księgowego. Testowaniem zajmują się specjaliści z firmy Korelacja Systemy Informatyczne Sp. z o.o.  Jest to firma, której system finansowo – księgowy używany jest w magistracie. Nowa funkcja systemu ma umożliwić obsługę kart płatniczych w kasach urzędu.

Fot. Z arch. M. Kądziołki, Ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.