Sądeccy karatecy zdobyli Puchar Solny

Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu  Sportowego Karate Kyokushin zdobyła główne trofeum podczas Międzynarodowego turnieju Karate, który odbył się w Wieliczce. Sądecka drużyna zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

O VII Puchar Solny walczyło 300 zawodniczek i zawodników z 30 klubów karate. Sportowe zmagania zakończyły się sukcesem karateków z nowosądeckiego klubu.

5 złotych medali wywalczyli: Dominik Leśniak w kumite (walka sportowa karate) juniorów – 70 kg, Kamila Nowak w kumite kadetek – 45 kg, Karolina Sekuła w kumite kadetek – 55 kg, Tomasz Janczyk w kumite kadetów – 35 kg i Dominik Janik w kumite dzieci-chłopcy.

Srebrne medale zdobyli w konkurencji kata (walka z cieniem) Dominik Janik i Karol Milanowski, a brązowe – Damian Potoczek w kumite i kata, Dawid Skoczeń w kumite juniorów, Jakub Kruczek w kumite dzieci, Dominika Dąbrowska w kumite młodziczek oraz Nadia Potoczek i Karolina Sekuła w kata.

Trener chwali swoich zawodników.

Wykazali się wyjątkową skutecznością w walkach i odwagą w podejmowaniu brawurowych ataków – informuje shihan Andrzej Krawontka, trener zwycięskiej drużyny.

Dominik Leśniak i Dawid Skoczeń, nie zważając na kontuzje, z wielkim zaangażowaniem zdobywali punkty dla drużyny  wygrywając kolejne walki i motywując młodszych kolegów do większej determinacji i odwagi – dodaje.

Kamila Nowak i Karolina Sekuła rywalizują w klubie o prymat w konkurencjach kumite i kata kadetek. Dobra, zdrowa rywalizacja skutkowała zdobyciem przez obydwie zawodniczki złotych medali. Kamila Nowak w walce półfinałowej uporała się z kolejną utalentowaną koleżanką z klubu Klaudią Kowalską, z którą wygrała dopiero po dogrywce przez wskazanie sędziów 3 : 2.
Kolejny złoty medalista – Tomasz Janczyk to zawodnik, który, mimo najniższej wagi w swojej kategorii, postawą wojownika karate wygrał kolejne zawody .

Zwycięska drużyna karateków z Nowego Sącza wystąpiła w składzie: Dominik Leśniak, Kamila Nowak, Dawid Skoczeń, Karolina Sekuła, Dominika Dąbrowska, Klaudia Kowalska, Mikołaj Milanowski, Nadia Potoczek, Tomasz Janczyk, Dominik Janik, Damian Potoczek, Jakub Kruczek, Paweł Świerczyński, Karol Milanowski i trener/sędzia karate shihan Andrzej Krawontka.

Już 27 maja (sobota), w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu odbędzie się 34. otwarty turniej karate.

Fot. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.