Nowy Sącz: Miejski Zarząd Dróg poszuka miejsca na parking dla kibiców Sandecji

Podczas kwietniowego meczu Sandecji ze Stalą Mielec wielu kibiców sądeckiej drużyny zostało ukaranych mandatami za parkowanie w okolicy stadionu przy ul. Kilińskiego w miejscach niedozwolonych. Zmotoryzowani sympatycy sądeckiej drużyny zwrócili się do radnego Michała Kądziołki, by zawalczył o dodatkowe miejsca parkingowe.

- Sprawą zająłem się na prośbę kibiców Sandecji. Poprosiłem o inwentaryzację terenów oraz ulic wokół stadionu, aby można było zorganizować kibicom na czas meczu możliwość bezpiecznego parkowania zgodnego z przepisami  - mówi Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Aby można było takie miejsca wyznaczyć, potrzebne są jednak szczegółowe analizy.

- Sprawa wymaga analizy pod kątem możliwości terenowych oraz koniecznych zmian organizacji ruchu drogowego - odpowiada wiceprezydent Wojciech Piech. - Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przeprowadzi taką analizę.

Fot. ilustracyjne; www.sandecja.pl 

KZK

1 comment

  1. Robert 16 maja, 2017 at 21:18 Odpowiedz

    Dobrym miejscem na parking byłby teren obecnego komisu, lub za komisem – służyłby wtedy zarówno podczas meczów jak i tych co chcieliby przyjechać nad kamienicę, gdzie możnaby bardziej zagospodarować teren i oprócz plaży zrobić jakiś park, alejki, punkty gastronomiczne itp

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.