W Starym Sączu zbudują budynek z trawiastym dachem

W Starym Sączu zbudują budynek z trawiastym dachem

Do 2020 roku przy ulicy Trakt św. Kingi w Starym Sączu ma powstać nowoczesny budynek Centrum Ogrodniczego. Mają tam znaleźć się biura oraz zaplecze produkcyjno-technologiczne firmy Park – M mającej siedzibę w Brzeznej, jednego z wiodących przedsiębiorstw w branży ogrodniczej w Polsce. Koszt budowy Centrum to kwota blisko 20 ml zł. 

Wielofunkcyjna budowla będzie się składała z części biurowej, zaplecza technicznego oraz szklarni. Budynek będzie ekologiczny, trzykondygnacyjny, zajmie powierzchnię około hektara. Wyglądem ma nawiązywać do działalności firmy, zajmującej się szeroko pojętą architekturą krajobrazu oraz zagospodarowaniem terenów zielonych. Dlatego dach budynku ma być pokryty trawą.

– Zależy nam aby sam budynek wtopił się w krajobraz Starego Sącza o który powinniśmy dbać – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Starego Sącza prezes Park – M Krzysztof Mróz.

– Jak zrównoważycie rynki północno-zachodnie to okaże się, że Stary Sącz jest świetnym miejscem i idealną lokalizacją na główną siedzibę firmy. Takie plany cieszą nas podwójnie, bo korespondują z naszą wizją funkcjonowania naszej Strefy Aktywności Gospodarczej i kierunku rozwoju miasta i gminy. Są znakiem, że starania, jakie nasz samorząd podejmuje, by stworzyć przedsiębiorcom dobre warunki do inwestycji przynoszą efekty – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Trakt św. Kingi zmieni wygląd nie tylko za sprawą tej wielomilionowej inwestycji. Władze Starego Sącza starają się bowiem o dofinansowanie projektu przebudowy tej ulicy.  Miałyby przy niej powstać również ścieżki rowerowe.

– Nie ma jeszcze decyzji ostatecznych, ale nasz projekt inwestycyjny obejmujący przebudowę Traktu świętej Kingi i ulicy Papieskiej, czyli tego fragmentu drogi, który przejęliśmy częściowo nieodpłatnie od PKP, jest na 14. miejscu listy rankingowej w Małopolsce – mówił podczas sesji Jacek Lelek.

Wysokość dofinansowania, o które stara się gmina Stary Sącz, to połowa wartości inwestycji, czyli kwota 3 mln zł.

Czytaj również:

Stary Sącz: na Miejskiej Górze w dwumetrowych kroplach rosy zobaczysz, jak żyją płazy

Fot. UM Stary Sącz. 

Share on twitter
Share on facebook