Mistrz Europy Strongmenów Tomasz Kowal ćwiczył z przedszkolakami

Mistrz Europy Strongmenów Tomasz Kowal ćwiczył z przedszkolakami

Tomasz Kowal – mistrz Europy Strongmenów odwiedził Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne w Nowym Sączu, przy ul. Traugutta 44. Uświadamiał przedszkolakom, jak ważne dla zdrowia jest uprawianie sportu.

„Ruch może zastąpić wszystko, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu”- pod takim hasłem odbywało się spotkanie ze sportowcem.

Dzieci słuchały lekcji zdrowego stylu życia jak zahipnotyzowane. Tomasz Kowal opowiadał także o swoich osiągnięciach i wyczynach na arenie sportowej. Wyjaśniał, że systematyczne ćwiczenia i zdrowe odżywianie powinny być nieodłącznym elementem dbania o siebie.

Na zakończenie zaprosił do wspólnych ćwiczeń, co dostarczyło dzieciom mnóstwo radości. Na długo zapamiętają wizytę mistrza Europy, pochodzącego z Krynicy- Zdroju.

Tomasz Kowal zwiedził przedszkole, m.in. gabinety terapeutyczne, przygotowane do prowadzenia systematycznej terapii dzieci ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi. To był ostatni punkt wizyty sportowca. Wszyscy mają nadzieję, iż nie była to ostatnia wizyta strongmena.

Fot. Aneta Zarzeka