Boks: *Bocian* z pasem Młodzieżowego Mistrza Świata WBF! [ZDJĘCIA]

Boks: *Bocian* z pasem Młodzieżowego Mistrza Świata WBF! [ZDJĘCIA]

Za nami sobotnia wielka gala boksu zawodowego Jaw Trans Boxing Night w Nowym Sączu. Emocji, czego można się było spodziewać, nie brakowało.Walką wieczoru był pojedynek sądeckich pięściarzy 43-letniego Tomasza Garguli i Daniela Bociańskiego. Po ośmiu rundach na punkty triumfował 22-letni „Bocian” zdobywając tym samym pas Młodzieżowego Mistrza Świata WBF. Gargula mimo porażki walczył z wielką pasją. Bociańskiego wspierało liczne grono znajomych kibiców, którzy głośno dopingowali swojego ulubieńca. Tym razem górą była młodość.

Od początku nastawiałem się na pełen dystans – mówi trener zawodników w Golden Team Jerzy Galara. – Tomek był bardzo dobrze przygotowany. Pokazał, że jest w stanie boksować na poziomie i jest wielkim wyzwaniem dla młodych. Z kolei Daniel zrealizował założenia taktycznie właściwie perfekcyjnie. Był ustawiony pod Białorusina, który nie mógł jednak przyjechać do Nowego Sącza. Z Tomkiem walka była jednak podobna, jak zakładaliśmy. Nie brakowało kontr, przechodzenia do ataku. Mogło być jeszcze więcej agresji, ale to wszystko przyjdzie z czasem – dodaje Galara.

Warto odnotować, że w debiucie na zawodowym ringu wygraną zanotował Michał Bołoz. Jego walka trwała raptem kilkadziesiąt sekund. Cięższe zadanie miał Krzysztof Twardowski, który dopiero na punkty wygrał z przeciwnikiem z Białorusi. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał gość specjalny imprezy Przemysław Saleta. Dopisali kibice szczelnie wypełniając halę MOSiR.

Po raz kolejny zobaczyliśmy, że ludzie w Nowym Sączu lubią sporty walki. Było może trochę niecenzuralnego dopingu i nad tym można się zastanowić, ale wierzę, że na następnej gali będzie z tym lepiej. „Bocian” miał super wsparcie. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tej imprezy, słyszmy słowa pochwały i to nas mobilizuje do dalszej pracy – podsumowuje Jerzy Galara, nie wykluczając, że niebawem dojdzie do kolejnego pięściarskiego wydarzenia w mieście nad Dunajcem.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był nowosądecki klub Golden Team, zaś za współorganizację odpowiadała grupa GT PRO.

Zdjęcia: Tomasz Szczepaniak

Share on twitter
Share on facebook