W Starym Sączu będzie dworzec autobusowy i Park & Ride

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu oraz Gmina Stary Sącz wspólnie starały się o dotacje z Unii Europejskiej na transport niskoemisyjny. Z łącznej 40 - milionowej dotacji Stary Sącz otrzymał 10 mln zł na strefę krótkiego postoju, popularnie zwaną Park & Ride. Na ul. Jana Pawła II i Ogrodowej powstanie natomiast rondo. 

W Starym Sączu powstanie też dworzec autobusowy, jako element strefy krótkiego postoju Park and Ride. Będzie też parking, który docelowo ma pomieścić 130 samochodów.

-Dziś wielu mieszkańców stoi na ulicy Węgierskiej w korku. W Nowym Sączu jest problem z parkowaniem. Park and Ride ma na celu popularyzowanie komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą mogli dojechać do tego miejsca samochodem, a potem jechać dalej autobusem - mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Budowa Park and Ride ma się rozpocząć w 2018 roku, a zakończy się w 2019 r. Łączny koszt inwestycji to kwota 9, 5 mln zł.

 

 

Fot. UM Stary Sącz.  

 

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. wr 20 Październik, 2017 at 22:30 Odpowiedz

    A nie lepiej zrobić Park and Train do Nowego Sącza. Autobusem czy samochodem i tak będą musieli stać w korku, a pociąg po szynach jedzie.. Wiem, że teraz pociągami nikt nie jeździ, ale to mogłoby się szybko zmienić… gdyby ktoś chciał. A na kolei wolą pieniądze wyciągać ze spółek niż wziąć się za biznes.

Wypowiedz się w tej sprawie