W Starym Sączu będzie dworzec autobusowy i Park & Ride

W Starym Sączu będzie dworzec autobusowy i Park & Ride

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu oraz Gmina Stary Sącz wspólnie starały się o dotacje z Unii Europejskiej na transport niskoemisyjny. Z łącznej 40 – milionowej dotacji Stary Sącz otrzymał 10 mln zł na strefę krótkiego postoju, popularnie zwaną Park & Ride. Na ul. Jana Pawła II i Ogrodowej powstanie natomiast rondo. 

W Starym Sączu powstanie też dworzec autobusowy, jako element strefy krótkiego postoju Park and Ride. Będzie też parking, który docelowo ma pomieścić 130 samochodów.

-Dziś wielu mieszkańców stoi na ulicy Węgierskiej w korku. W Nowym Sączu jest problem z parkowaniem. Park and Ride ma na celu popularyzowanie komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą mogli dojechać do tego miejsca samochodem, a potem jechać dalej autobusem – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Budowa Park and Ride ma się rozpocząć w 2018 roku, a zakończy się w 2019 r. Łączny koszt inwestycji to kwota 9, 5 mln zł.

 

 

Fot. UM Stary Sącz.  

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.