Most heleński: jest umowa. W sobotę wbiją łopatę

Most heleński: jest umowa. W sobotę wbiją łopatę

Dzisiaj (18 października) dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Banimex Sp. z o.o., na realizację inwestycji drogowej dotyczącej budowy mostu heleńskiego.

„10 października informowaliśmy o uzyskanym zezwoleniu Wojewody Małopolskiego na realizację tej niezwykle ważnej dla Nowego Sącza inwestycji drogowej, a dzisiaj podpisana została umowa z głównym wykonawcą. Przed nami symboliczne wbicie łopaty i możliwie szybko rozpoczniemy prace przy budowie nowego mostu”  – informuje na stronie Urzędu Miasta, prezydent Ryszard Nowak.

Wykonawca zobowiązał się wykonać zadanie za kwotę 76.456.800 zł. Na wykonane prace zapewnia 10 lat gwarancji.

Do dwóch tygodni od podpisania umowy wykonawca przedstawi harmonogram prac związanych z budową nowego mostu. Na początku prowadzonych robót most będzie przejezdny. O całkowitym jego zamknięciu  zarząd dróg poinformuje odpowiednio wcześniej. Zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu, z wyłączeniem kilku tygodni.

Sądeczanie na drugą stronę Dunajca dostaną się szynobusem, który będzie kursował od poniedziałku do piątku, z przystanku Nowy Sącz Miasto na osiedle Helena i z powrotem. W weekendy szynobus będzie kursował rzadziej.

Na tę inwestycję sądeczanie czekają z niecierpliwością, ale także z niepokojem.

Co się stanie, kiedy na obwodnicy północnej przewróci się ciężarówka, a most heleński będzie akurat w budowie? Paraliż absolutny. Karetka pogotowia pojedzie przez Stary Sącz, jeśli przebije się przez gigantyczne korki. Przedwczoraj była próba generalna takiego scenariusza – martwi się sądecki radny Grzegorz Fecko.

Symboliczne wbicie łopaty nastąpi w przyszłą sobotę (21 października), w południe.

Fot. UM Nowy Sącz

 

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama