Most heleński: jest umowa. W sobotę wbiją łopatę

Dzisiaj (18 października) dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Banimex Sp. z o.o., na realizację inwestycji drogowej dotyczącej budowy mostu heleńskiego.

"10 października informowaliśmy o uzyskanym zezwoleniu Wojewody Małopolskiego na realizację tej niezwykle ważnej dla Nowego Sącza inwestycji drogowej, a dzisiaj podpisana została umowa z głównym wykonawcą. Przed nami symboliczne wbicie łopaty i możliwie szybko rozpoczniemy prace przy budowie nowego mostu"  - informuje na stronie Urzędu Miasta, prezydent Ryszard Nowak.

Prezydent w tekście

Wykonawca zobowiązał się wykonać zadanie za kwotę 76.456.800 zł. Na wykonane prace zapewnia 10 lat gwarancji.

Do dwóch tygodni od podpisania umowy wykonawca przedstawi harmonogram prac związanych z budową nowego mostu. Na początku prowadzonych robót most będzie przejezdny. O całkowitym jego zamknięciu  zarząd dróg poinformuje odpowiednio wcześniej. Zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu, z wyłączeniem kilku tygodni.

Sądeczanie na drugą stronę Dunajca dostaną się szynobusem, który będzie kursował od poniedziałku do piątku, z przystanku Nowy Sącz Miasto na osiedle Helena i z powrotem. W weekendy szynobus będzie kursował rzadziej.

Na tę inwestycję sądeczanie czekają z niecierpliwością, ale także z niepokojem.

- Co się stanie, kiedy na obwodnicy północnej przewróci się ciężarówka, a most heleński będzie akurat w budowie? Paraliż absolutny. Karetka pogotowia pojedzie przez Stary Sącz, jeśli przebije się przez gigantyczne korki. Przedwczoraj była próba generalna takiego scenariusza - martwi się sądecki radny Grzegorz Fecko.

Symboliczne wbicie łopaty nastąpi w przyszłą sobotę (21 października), w południe.

Fot. UM Nowy Sącz

 

 

 

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie