W sobotę ostatnie pożegnanie śp. księdza Piotra Pławeckiego

Ksiądz Piotr Pławecki pochodzący z niewielkiej Woli Marcinkowskiej, należącej do parafii Chomranice, zginął 2 grudnia w wypadku samochodowym w Witowicach Dolnych. Od niespełna dwóch lat pełnił posługę kapłańską w Brzeźnicy koło Dębicy. Kierował się mottem: ,,Pan moją mocą i tarczą, moje serce Jemu zaufało”. Wybrał je sobie na drogę kapłańską jeszcze przed prymicjami. W najbliższy piątek i sobotę pożegnają go jego przyjaciele, rodzina, parafianie, samorządowcy oraz duchowieństwo. 

Ksiądz Piotr kształcił się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Końcem maja 2017 roku przyjął wraz z jedenastoma alumnami z rąk bp Stanisława Salaterskiego święcenia diakonów. Uroczysta msza święta odbyła się w kościele parafialnym św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chomranicach.

– Myślę, że to wystarczający czas, żeby powiedzieć Jezusowi tak. Bardzo się cieszę, że będę Mu służył w Kościele, że będę mógł głosić kazania, prowadzić nabożeństwa, błogosławić Najświętszym Sakramentem, spełniać wszystkie zadania, które spoczywają na diakonach – mówił wówczas.

26 maja 2018 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Andrzeja Jeża. Swoją posługę pełnił niespełna dwa lata jako wikariusz w Brzeźnicy koło Dębicy. W poniedziałkowy wieczór wracał do rodziny, która mieszka w Woli Marcinkowskiej (parafia Chomranice). Niestety zginął w wypadku samochodowym.

Ostatnie pożegnanie

W najbliższy piątek (6 grudnia) o godzinie 14., w kościele parafialnym w Brzeźnicy, zostanie odprawiona msza święta za duszę zmarłego księdza Piotra. Dzień później, w sobotę (7 grudnia) o godzinie 11., w w kościele parafialnym w Chomranicach, będzie celebrowana msza święta pogrzebowa. Po niej ciało zmarłego zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz.

Więcej o zmarłym księdzu możecie przeczytać w artykule zamieszczonym poniżej.

Nie żyje ksiądz Piotr z parafii Chomranice. Zginął w wypadku na trasie z Brzeska do Nowego Sącza

Fot. Diecezja Tarnowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.