W siedzibie strażników granicznych polała się krew

W siedzibie strażników granicznych polała się krew

43 osoby odpowiedziały na apel i postanowiły podzielić się czymś bezcennym – własną krwią. Honorowa zbiórka w Karpackim Oddziale Straży Granicznej zakończyła się sukcesem.

15 listopada w pomieszczeniach Orkiestry Reprezentacyjnej SG w Karpackim Oddziale Straży Granicznej pojawili się funkcjonariusze i pracownicy KaOSG a także policjanci i mieszkańcy Nowego Sącza. Liczną grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków i młodzież ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Ostatecznie po medycznej weryfikacji krew oddało 27 osób. Zebrano w ten sposób 12,150 litrów bezcennego lekarstwa.

Akcja odbyła się w ramach 11. Edycji ogólnopolskiego projektu Komendanta Głównego Straży Granicznej pod hasłem „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Zbiórka organizowana jest między innymi w jednostkach Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, czy Służby Więziennej. W tym roku potrwa do 23 grudnia.

Podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2020 – krwiodawcy przekazali do Narodowego Centrum Krwi 13 450 litrów krwi i jej składników, w tym 4 010 litrów jako dar funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej – zaznacza mjr SG Dorota Kądziołka, rzeczniczka Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Czytaj też: Ostrożnie. Na drogach i chodnikach będzie ślisko

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama