W „Samochodówce” mówili o gali boksu i pomocy dla Nikodema [Zdjęcia]

W „Samochodówce” mówili o gali boksu i pomocy dla Nikodema [Zdjęcia]

Gala Boksu „Boxing Fight Championship 1” rozpocznie się w piątek 5 kwietnia o godzinie 19 na hali MOSiR w Nowym Sączu. Z tej okazji w poniedziałkowy poranek na terenie Zespołu Szkół Samochodowych zorganizowano konferencję prasową.

Na wydarzeniu byli obecni m.in. dyrektor BFC Jerzy Galara, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Andrzej Góra, kapitan Sandecji Nowy Sącz Dawid Szufryn, organizator Sztafety Pomocy Jacek Kmiecik czy Andrzej Szufryn, kuzyn Dawida, poszkodowany w ubiegłorocznym tragicznym wypadku samochodowym w Łęce.

Czytaj również: CZWARTKOWY TRENING SANDECJI PRZY KILIŃSKIEGO [ZDJĘCIA]

Dzięki „Sztafecie Pomocy” sztandarowym projekcie ZSS udało się już wspomóc finansowo Tomka Brzeskiego, Oliwię Leśniak i ostatnio właśnie Andrzeja Szufryna. Teraz przyszła kolej na Nikodema Pierzgę, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. W trakcie gali odbędą się licytacje sportowych gadżetów, zbiórka pieniędzy, także dochód z części sprzedanych biletów trafi na konto rodziny chłopca.

To syn mojego kuzyna, ma dwa latka. Lekarze w Irlandii mówili, że nie ma szans, by wyzdrowieć. Chłopczyk jednak walczy dzielnie, nie poddaje się. Ma w pełni sprawną połowę ciała, ale nie widzi. Czeka go najważniejszy pojedynek – ten o zdrowie – powiedział Michał Śmierciak obecny na konferencji.

– „Samochodówka” słynie z wychowanków w boksie. Trenerzy i zawodnicy promują tę dyscyplinę sportu we wspaniałych warunkach. Chcą pomagać poprzez sport. Z całego serca dziękują za dotychczasową pomoc dla mojego kuzyna Andrzeja. Teraz zbieramy pieniądze dla Nikodema – komentował kapitan Sandecji Dawid Szufryn.

Warto pomagać, Andrzej jest tego świetnym przykładem – dodał popularny „Ciufa”.

Czytaj również: TRENER STOMILU: „SANDECJA JEST BOGATYM KLUBEM” [WIDEO]

Po omówieniu kwestii pomocy, poruszono temat samej gali.

Z pewnością będzie ciekawie. Każdy znajdzie coś dla siebie. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Krzysztof Twardowski i Słowak Jozef Bodziony. Będzie to pojedynek o pas mistrza BFC. Gala zapowiada wielkie emocje i chcemy by była początkiem czegoś wyjątkowego – powiedział Jerzy Galara.

Chcę, by ludzie dobrze się bawili oglądając nasze pojedynki. Moim celem jest też oczywiście dalszy rozwój – zdradził Michał Bołoz, który zawalczy na tej imprezie.

Jestem gotowy. W ringu zostawię serce – stwierdził debiutant Tomasz Piotrowski.

Damy z siebie wszystko – podsumował wspomniany Krzysztof Twardowski.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło/fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.