Panie strzelały, by uczcić swoje święto [zdjęcia]

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, można uczcić na wiele różnych sposobów. Niektóre panie otrzymują kwiaty, czy czekoladki, inne wybierają się do kosmetyczki, na zakupy lub imprezę. Są też takie, które z okazji swojego święta postanawiają zmierzyć się w strzeleckiej rywalizacji.

Tak też było na strzelnicy taktycznej VIS MAIOR w Biegonicach. Wczoraj rozegrane zostały tam zawody z okazji Dnia Kobiet. Wystartowały w nich pary, każda złożona z kobiety i mężczyzny.

- Konkurencja obejmowała strzelanie ze strzelby, pistoletu centralnego zapłonu, pistoletu bocznego zapłonu i karabinka sportowego bocznego zapłonu. Zwycięskie pary za trzy pierwsze miejsca otrzymały nagrody ufundowane przez Polskie Towarzystwo Historyczne, oddział w Nowym Sączu oraz Supermarket Rafa - wspomina Paweł Terebka. 

Jak zdradza, pogoda dopisała, a zaciętej rywalizacji towarzyszyła świetna atmosfera. W wolnej chwili uczestnikom zawodów udało się nawet upiec kiełbaski na ognisku.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie VIS MAIOR.

zdjęcia: Paweł Terebka
MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.