W sądeckiej komendzie już nie sprawdzą twojej trzeźwości. Zrobisz to sam

W sądeckiej komendzie już nie sprawdzą twojej trzeźwości. Zrobisz to sam

W sądeckiej komendzie policji zamontowany został samoobsługowy alkomat. Teraz każdy w kilka sekund może sprawdzić, czy jest w stanie ruszyć w podróż jako kierowca. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a korzystanie z niego bezpłatne.

Alkomat zamontowany został w głównym holu komendy. Za jego pomocą można samodzielnie zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz każdy będzie mógł w dowolnej chwili sprawdzić swój stan i upewnić się, że może prowadzić samochód. Korzystanie z urządzenia nie wymaga pomocy funkcjonariusza. Alkomat prezentuje wynik pomiaru graficznie i cyfrowo i jak podają sądeccy policjanci „samo badanie jest szybkie, dyskretne i bezpłatne”.

Urządzenie zostało zakupione przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i ma poprawić bezpieczeństwo na drogach Sądecczyzny. Policjanci w 2017 roku skontrolowali trzeźwość 204 748 kierowców w naszym powiecie oraz zatrzymali 529 kierujących pod wpływem alkoholu. Jak informuje policja, „nie wszyscy zatrzymani byli świadomi, że wsiedli za kierownicę w stanie, w którym nie powinni tego robić”.

Często kierowcy oceniają stan swojej trzeźwości na podstawie samopoczucia, czy też za pomocą podręcznego alkomatu bez atestu, który może pokazywać błędny wynik.

Jak zapewniają policjanci, urządzenie zamontowane w sądeckiej komendzie jest atestowane, dlatego w odczycie nie ma mowy o pomyłce.

fot. KMP Nowy Sącz

fot. ilustr. pixabay

Tragedia w Świdniku. Trzy osoby nie żyją. Sprawca uciekł

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.