Olszanka: wybudujmy razem nowy dom. Dołóż swoją cegiełkę!

Olszanka: wybudujmy razem nowy dom. Dołóż swoją cegiełkę!

Setki osób pomogły rodzinie Zielonków, która 2 grudnia w jednej chwili straciła dach nad głową. Jednak nadal potrzebne jest wsparcie, dzięki któremu uda się wybudować nowy dom. Mieszkańcy gminy Podegrodzie, przedsiębiorcy, strażacy, a także ludzie z całej Polski i zza granicy wpłacili łącznie dużo ponad 100 tysięcy złotych. To nie wystarcza, aby sfinansować powstanie budynku. Zatem do dzieła! Każda złotówka przybliża do celu. 

Wójt Gminy Podegrodzie – Małgorzata Gromala apeluje do wszystkich ludzi dobrego serca, aby pomogli rodzinie Zielonków odzyskać własny dach nad głową. Rodzina obecnie przebywa w lokalu zastępczym przystosowanym do zamieszkania.

Dotychczas oprócz pieniędzy przelanych na konto poszkodowani otrzymali cegły, okna, drzwi, czy nawet wykonany za darmo projekt budynku. Potrzeby są znacznie większe i tylko wspólnie możemy sprawić, by przedsięwzięcie się udało, a rodzina znów mogła zasiąść przy wspólnym posiłku w swoim domu.

Przypomnijmy! Początkiem grudnia w miejscowości Olszanka doszło do wybuchu butli z gazem w jednym z domów rodzinnych. W budynku, w którym doszło do eksplozji mieszkało siedem osób: dwa młode małżeństwa, jedno dziecko oraz dziadkowie. Podczas wybuchu dwie kobiety zostały ranne. Powiatowy Nadzór Budowlany wydał zakaz wstępu do obiektu. Dom został wyburzony.

Liczymy, że wkrótce powstanie nowy dom!

Dołącz do akcji i wpłać dowolną kwotę na poniżej podane konto.

44 8805 0009 0000 3421 2000 0010
Ochotnicza Straż Pożarna,
Olszanka 33-386 Podegrodzie.

 

Fot. PSP Nowy Sącz/Nowy Sącz 112
Ratownictwo Ziemi Sądeckie

 

Share on twitter
Share on facebook