W poniedziałek nadzwyczajna sesja sądeckiego samorządu. Ponownie zdalna

W poniedziałek nadzwyczajna sesja sądeckiego samorządu. Ponownie zdalna

Na wniosek prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, w najbliższy poniedziałek (14 marca) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni przedyskutują między innymi pomysł  uprawnienia ukraińskich uchodźców do korzystania z ulg w ramach Karty Nowosądeczanina. Choć zalecenie pracy zdalnej już nie obowiązuje, a  sesjom w trybie on-line towarzyszą permanentnie problemy techniczne, przewodnicząca Iwona Mularczyk (PiS) podjęła decyzję, że samorząd miasta nadal  będzie obradował w trybie zdalnym.

Ta decyzja budzi mój niesmak. Tysiące Polaków, w tym mieszkańców Nowego Sącza, angażują się w pomoc uchodźcom. Ponad milion uciekinierów zza wschodniej granicy dotarło do naszego kraju, wielu z nich przebywa na dworcach kolejowych czy też w punktach recepcyjnych na halach. Tymczasem Rada Miasta Nowego Sącza, w tak trudnym czasie nadal będzie się chować za ekranami komputerów. Od przeszło dwóch lat nie spotkaliśmy się na sali ratuszowej. Jaki przykład dajemy mieszkańcom? Co mają o nas myśleć wolontariusze, którzy z oddaniem angażują się w pomoc uchodźcom – nie przed klawiaturą, ale na miejscu? (…) Z ogromną przykrością patrzę również na bierność w tej materii radnych z klubu PiS, którzy dają milczącą zgodę na takie praktyki ich klubowej koleżanki” .– skomentował w mediach społecznościowych radny Maciej Prostko.

Rada Miasta Nowego Sącza obraduje zdalnie od około dwóch lat. O trybie obrad decyduje wyłącznie przewodnicząca. Jeśli będzie konsekwentnie trzymała się swojej strategii, a oponenci nie znajdą sposobu, aby wymusić zwołanie sesji w tradycyjnym trybie – żona posła Arkadiusza Mularczyka uczyni niemożliwym dowolne głosowanie w sprawach personalnych, między innymi odwołanie członków prezydium. Takie glosowanie wymaga trybu tajnego i posiedzenia stacjonarnego do którego Iwona Mularczyk nie dopuszcza.

O przygotowanej uchwale dla Rady Miasta, która upoważni do ulg w ramach programu Karta Nowosądeczanina uchodźców wojennych prezydent Nowego Sącza informował na ostatnim posiedzeniu samorządu.
Program poniedziałkowej sesji:
  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXI/218/2019 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 15 października 2019 r., w sprawie wprowadzenia programu „Karta Nowosądeczanina” – druk nr 792.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Nowego Sącza w 2022 roku – druk nr 793.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Miasto Nowy Sącz – druk nr 794.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych z uwzględnieniem podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku – druk nr 795.

Czytaj też:

Wojna w Ukrainie. 9 marca. Wolodymyr Zelenski: kiedy decyzja? My tu mamy wojnę. Nie mamy czasu. To nie jest ping-pong, tu chodzi o ludzkie życia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.