Nowy Sącz. Policyjny pościg w centrum miasta

Nowy Sącz. Policyjny pościg w centrum miasta

alarm

We wtorkowy wieczór w Nowym Sączu rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. W centrum miasta policjanci ruszyli w pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna najprawdopodobniej prowadził pod wpływem narkotyków.

8 marca wieczorem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w rejonie ulicy Lwowskiej. Około godziny 21:00 ich uwagę zwrócił samochód marki Honda, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierującego, jednak ten zignorował policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna przyspieszył i ruszył w kierunku centrum Nowego Sącza. Policjanci podjęli pościg.

– Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał realne zagrożenie na drodze, m.in. wyprzedzał innych uczestników ruchu w niedozwolonych miejscach, zmuszając jadących z naprzeciwka do zmiany kierunku jazdy i nagłego hamowania. Wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Ostatecznie kierowca, ignorując ,,zakaz wjazdu” skręcił w ulicę Paderewskiego. Tam policjanci go zatrzymali. Przeszukując samochód mieszkańca Tarnowa, mundurowi znaleźli marihuanę. 51-latek trafił do komendy, gdzie zrobiono mu wstępny test na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik był pozytywny, dlatego mężczyzna został przewieziony do szpitala, a tam pobrano od niego próbkę krwi do badań.

Tarnowianinowi przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i niezatrzymania się do kontroli drogowej. 51-latek odpowie też za wykroczenia drogowe, popełnione podczas ucieczki.

– Ponadto w przypadku potwierdzenia obecności środków odurzających w krwi, mieszkaniec Tarnowa poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po zażyciu narkotyków. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – zaznacza kom. Basiaga.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Nowy Sącz. Złomiarze okradli… punkt skupu złomu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.