W Paszynie powstaje nowoczesny most. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość [ZDJĘCIA]

W Paszynie powstaje nowoczesny most. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość [ZDJĘCIA]

Zniszczony powodziom przepust w Paszynie to już przeszłość. Obecnie trwają prace nad budową nowoczesnego mostu i nawierzchni. W związku z tym na drodze powiatowej pojawiają się utrudnienia. Kierowcy niech uzbroją się w cierpliwość.

Różnica jest gigantycznadoskonale widać to na zdjęciach sprzed budowy i tych zrobionych kilka dni temu – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – To było jedno z miejsc, które należało szybko zmodernizować i właśnie to zrobiliśmy. Cieszę się, że w kolejnym miejscu na mapie naszego powiatu pojawił się nowoczesny most. Koszty jego budowy wraz z robotami towarzyszącymi to ponad 2,45 miliona złotych – opowiada starosta.

Rzeczniczka prasowa Starostwa Nowosądeckiego Monika Olszowska zaznacza, że most jest częścią drogi powiatowej, która również pozostaje w trakcie modernizacji. Chodzi o drogę krajową nr 28  do skrzyżowania z drogą powiatową Łęka – Koniuszowa. Modernizacje te powodować mogą utrudnienia w ruchu. Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Inwestycja realizowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

fot. Maria Olszowska, PZD NS

źródło: Starostwo Powiatowe w NS

Czytaj też:
Nowy Sącz. Przed nami dwa lata korków na osiedla Wólki i Helena oraz w rejonie ul. Zielonej. To cena szybkiej linii kolejowej do Krakowa

 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama