W Obidzy znów polała się krew. ,,To nie ostatnia akcja" - zapewnia prezes OSP

W niedzielę w Obidzy (gmina Łącko) znów zebrano bezcenne lekarstwo. Druhowie miejscowej ochotniczej straży pożarnej ponownie zorganizowali akcję krwiodawstwa. W budynku szkoły pojawiło się sporo osób, chcących ratować czyjeś zdrowie i życie.

wsb3

- Z 21 chętnych osób krew oddało 16. Udało się uzbierać 7,2 litra tego cennego leku. Była to druga i na pewno nie ostatnia akcja, ponieważ cel jest bardzo szczytny - mówił Wojciech Groński, prezes OSP Obidza.

Druhowie cieszą się, że akcja znów cieszyła się zainteresowaniem. Przygotowali nawet dla obecnych pamiątkowe koszulki.

- Było sporo strażaków, ale też dużo osób cywilnych, nawet spoza gminy. Pojawili się krwiodawcy z Korzennej, Maszkowic, Jazowska i oczywiście przede wszystkim z Obidzy - zdradza prezes.

Strażacy zadbali także o najmłodszych, którzy przybyli na krwiodawstwo ze swoimi rodzicami. Dzieci miały okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i przećwiczyć nowe umiejętności na fantomie.

Pierwsza akcja oddawania krwi w Obidzy odbyła się w lipcu ubiegłego roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wtedy również miała miejsce w budynku szkoły. Niestety w strażackiej remizie nie ma warunków na organizację tego typu przedsięwzięć. Druhowie OSP od kilku lat wyczekują na budowę nowej siedziby. - Czekamy z niecierpliwością, aby ten budynek powstał, bo wtedy takie akcje moglibyśmy organizować u siebie - przyznają.

fot. OSP Obidza

 

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.