Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o pożarze samochodu na ulicy Węgierskiej, a znów docierają do nas informacje o płonącym aucie. Na parkingu przed sklepem przy ulicy Paderewskiego w Nowym Sączu palił się Volkswagen Transporter T5. Właściciel usiłował gasić pożar, ale niestety bezskutecznie. Co więcej, zagrożona była również stojąca obok Skoda Fabia.

Gdy strażacy dotarli na parking, ogień obejmował już całą komorę silnika Volkswagena.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody tj. jeden w natarciu na palącą się komorę silnika VW, a drugi w obronie na zagrożoną Skodę Fabię. Po ugaszeniu pożaru rozłączono instalację elektryczną w VW - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy wyciągnęli nadpalony akumulator i zdemontowali elementy wygłuszania silnika. Potem ponownie przelali komorę wodą. Rozebrali także plastikowe elementy deski rozdzielczej. Zarówno Volkswagen, jak i zaparkowana obok Skoda zostały sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej.

fot. PSP w Nowym Sączu

MebleBugajski

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.