W Nowym Sączu specjaliści od przemysłu. Trwa międzynarodowa konferencja w ANS

W Nowym Sączu specjaliści od przemysłu. Trwa międzynarodowa konferencja w ANS

Nowy Sącz, II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Przemysł 4.0

Specjaliści z całego świata mogą wymieniać się doświadczeniami i dzielić swoją wiedzą. W Nowym Sączu trwa II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Przemysł 4.0. Trzydniowe wydarzenie potrwa do jutra (22 marca), a jego organizatorem jest Wydział Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

– W ramach konferencji, która odbywa się w murach naszej uczelni, będą podjęte następujące tematy: innowacja w procesach wytwarzania, automatyzacja, robotyzacja, symulacja procesów, systemy informatyczne, gospodarka energią i odpadami, bionika, a także mechatronika w inżynierii produkcji – mówił dziś dr hab. inż. Grzegorz Przydatek (prof. ANS), Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji Przemysł 4.0.

Jak poinformował, w konferencji bierze udział około 30 prelegentów, a jedna trzecia z nich to pracownicy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Wystąpią reprezentanci uczelni z Krakowa, Gliwic, Szczecina, Poznania, Warszawy, a także przedstawiciele przemysłu z Gdyni, Nowego Sącza, Poznania, Rzeszowa i Krakowa. Zaplanowano trzy sesje z referatami oraz jedną sesję posterową.

Dzisiaj Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr Halina Potok wraz z Dziekanem Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prof. dr hab. inż. Adamem Ruszajem uroczyście otworzyli Konferencję Przemysł 4.0. Natomiast prof. dr hab. inż. Józef Gawlik z Politechniki Krakowskiej wygłosił wykład plenarny.

Nasz profil kształcenia jest profilem praktycznym od samego początku. Od utworzenia naszego wydziału współpracujemy z przemysłem, kształcimy dla przemysłu. Ta współpraca jest bardzo owocna – mówił prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj. Dr Halina Potok podkreślała, że Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu prowadzi nie tylko działalność dydaktyczną, ale i badawczo-dydaktyczną.

fot. Adrian Maraś

Czytaj też: „Chcemy godnie żyć”. Protest rolników w Korzennej [filmy, zdjęcia]

Reklama