W Limanowej „rośnie” inwestycja za ponad 12 milionów

W Limanowej „rośnie” inwestycja za ponad 12 milionów

Limanowa most

Most w ciągu ulicy Lipowej w Limanowej pnie się w górę. Stara przeprawa została rozebrana pod koniec czerwca i wtedy też ruszyły pierwsze prace związane z budową nowej. Teraz betonowane są łuki mostu.

Na pierwszy rzut poszły prace geodezyjne, przebudowa sieci energetycznej i roboty związane z przygotowaniem fundamentów pod przyczółki podporowe. Ponadto na ulicy Lipowej wykonano korytowanie i ułożono warstwy podbudowy. Powstał też kanał technologiczny i chodniki od skrzyżowania do ronda na drodze krajowej.

Ostatnio na długości przyczółków zamontowano kosze siatkowo-kamienne, które zabezpieczają koryto rzeki. Korpus prawej podpory mostu został wybetonowany i wciąż trwają prace zbrojeniowo-szalunkowe na lewym korpusie.

– Prace wykonywane były także na łączniku pomiędzy mostem, a skrzyżowaniem w ciągu drogi krajowej nr 28 – u zbiegu ulic Piłsudskiego, Krakowskiej i Witosa, gdzie wybudowano krawężniki i obrzeża oraz przygotowano nawierzchnię odcinka pod położenie warstw asfaltu – relacjonują przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

Jak pisaliśmy TUTAJ, przeprawę buduje firma „AW BAUTEX” z Nowego Sącza, której oferta okazała się najkorzystniejsza spośród dziewięciu, jakie wpłynęły w przetargu. Inwestycja pochłonie 12 mln 389 tys. zł. Miasto pozyskało na ten cel 7 mln 100 tys. zł z funduszu wsparcia dla gmin górskich.

Na łamach naszego portalu pisaliśmy także o interwencji posłanki Urszuli Nowogórskiej, w związku z korkami, które przez zamknięcie starej przeprawy stały się zmorą mieszkańców Limanowej. Więcej TUTAJ.

fot. UM Limanowa

Share on twitter
Share on facebook