Królowa Górna. W sobotę harcerze ruszą z Betlejemskim Światłem Pokoju do mieszkańców Sądecczyzny

Królowa Górna. W sobotę harcerze ruszą z Betlejemskim Światłem Pokoju do mieszkańców Sądecczyzny

Polscy harcerze odebrali z rąk słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Jeszcze tego samego dnia ogień dotarł spod Tatr na Wawel, a stamtąd rozpoczęła się jego wędrówka dalej w świat…. Punktem kulminacyjnym sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju po Sądecczyźnie będzie uroczyste przekazanie światła, które dokona się 17 grudnia o godz. 17., podczas nabożeństwa w kościele pw. Opatrzności Bożej w Królowej Górnej.

„Historia tej inicjatywy zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew” – opowiadają harcerze z nowosądeckiego hufca ZHP

Począwszy od soboty lampiony ze Światłem pokoju będą dostarczane do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, a wraz z nimi – przesłanie braterstwa i pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju można odebrać w siedzibie hufca, ul. Wąsowiczów 8 w Nowym Sączu:

  • We wtorek 20.12.2022 r. w godz. 11:00 – 13:00
  • We środę 21.12.2022 r. w godz. 17:00 – 18:00
  • W czwartek 22.12.2022 r. w godz. 16:00-18:00.

zdjęcia: ZHP,  Betlejemskie Światło Pokoju

Share on twitter
Share on facebook