W Limanowej powstanie kompleks wojskowy. Zobacz wizualizacje

W Limanowej powstanie kompleks wojskowy. Zobacz wizualizacje

W lipcu tego roku w Limanowej swoją działalność rozpoczął 114. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Na razie żołnierze korzystają z tymczasowej siedziby w skrzydle budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, ale to już pewne – wkrótce ruszy budowa profesjonalnej bazy.

Kompleks wojskowy na potrzeby pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie miał około 12 hektarów i powstanie w rejonie ul. Zygmunta Augusta w Limanowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa potrwa do końca 2024 roku.

Baza będzie się składać z budynku koszarowo-biurowego o powierzchni 8600 m2, garażu o powierzchni użytkowej 1700 m2 oraz pełnej infrastruktury. Znajdzie się tam miejsce dla ponad 400 żołnierzy.

Na zlecenie spółki „LimWot” opracowano projekt, wydano pozwolenie na budowę, a obecnie w trakcie jest postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę zadania – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

Inwestycja realizowana będzie przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Miasto Limanowa przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju. Jest to pilotażowy projekt, który w przyszłości może zostać wdrożony także w innych polskich miejscowościach.

Przypomnijmy, że obecnie w Korzennej trwa remont pomieszczeń, w których swoją siedzibę będzie mieć część administracyjna kompanii WOT. Więcej ma ten temat TUTAJ

Poniżej wizualizacje limanowskiego kompleksu wojskowego przygotowane przez biuro projektów spółki „Ecores” z Rzeszowa.

fot. Urząd Miasta Limanowa

Share on twitter
Share on facebook