W Korzennej trwa remont dla limanowskiego wojska

W Korzennej trwa remont dla limanowskiego wojska

stadion Korzenna

W budynku przy stadionie w Korzennej trwa remont. Część pomieszczeń chce wynająć jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej z Limanowej. Prace potrwają do końca grudnia, a żołnierze ,,wprowadzą się” w przyszłym roku.

Z budynku wciąż korzystać będzie klub ULKS Korzenna oraz pogotowie ratunkowe. Natomiast pomieszczenia, w których przed przeprowadzką do innego lokalu znajdowały się Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Pomocy Społecznej, staną się siedzibą części administracyjnej kompanii Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ramach prowadzonych prac na parterze powstanie ściana działowa, a na pierwszym piętrze wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia. Część drzwi będzie wymieniona, a inne pomalowane.

Uzupełniane są ubytki w posadzkach, ścianach i sufitach, pomieszczenia są malowane. Gruntowny remont dotyczy sanitariatów, w których montowane są nowe umywalki i kabiny prysznicowe. Istniejący system monitoringu ma być rozbudowany i zmodernizowany. Wykonane zostanie również nowe ogrodzenie – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy, WOT deklaruje wynajem pomieszczeń na co najmniej pięć lat. Pozwoli to pokryć koszty modernizacji, co do której gmina zobowiązała się w umowie przedwstępnej.

Koszt prac to niemal 240 tysięcy złotych. Remont od początku grudnia prowadzi firma z Nowego Sącza, której oferta w przetargu okazała się lepsza od konkurencyjnej propozycji. Co ciekawe, nie wygrała ze względu na cenę, ale lepsze warunki gwarancji.

O jednostce WOT z Limanowej pisaliśmy między innymi TUTAJ.

fot. archiwum dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook