Medalowy akcent zawodników Fight House Nowy Sącz na zakończenie roku

Medalowy akcent zawodników Fight House Nowy Sącz na zakończenie roku

fight house, nowy sącz, medale, janów podlaski, klaudia kowalska

Zawodnicy Fight House Nowy Sącz zakończyli tegoroczne zmagania dwoma ważnymi turniejami. Pierwszy odbył się w Warszawie, drugi w Janowie Podlaskim. Delegacja z Nowego Sącza po raz kolejny solidnie zaakcentowała swoją pozycję w polskim świecie sztuk walki.

Do warszawskiego Pucharu Polski ADCC przystąpiło trzech wojowników z Nowego Sącza: Kamil Szpila (65 kg), Maciej Popieluch (76 kg) oraz Wojciech Dynowski (83 kg).

– Kamil wygrał swoją pierwszą walkę ze znaczną przewagą punktową. Z rywalizacji odpadł na etapie ćwierćfinału. Droga Maćka wyglądała podobnie, bo w pierwszej konfrontacji zdominował przeciwnika i pewnie zwyciężył. W kolejnej minimalnie uległ rywalowi w dogrywce. Wojtek swoją walkę przegrał na punkty, jak się potem okazało – ze zwycięzcą kategorii. Cieszę się, że wszyscy wrócili w pełni zdrowi i zmotywowani do treningów pod okiem Pawła Główczyka – mówi Rafał Dudek z klubu Fight House Nowy Sącz.

Kolejne zawody z udziałem nowosądeczan miały miejsce w Janowie Podlaskim, gdzie podczas dwudniowego turnieju Polish Open wystartowało aż 400 zawodników i zawodniczek. Nowy Sącz reprezentowała między innymi Klaudia Kowalska, która zdobyła aż dwa złote medale. Wszystkie swoje walki w kick-light i K-1 wygrała przez nokaut. Srebro w K-1 zdobył Adrian Gurba (kat. senior 81 kg). Był to dla niego pierwszy wyjazdowy turniej – w dodatku tak mocno obsadzony. Medalowe zdobycze uzupełnili też: Daniel Majka, Oliwia Bugajska, Zuzanna Łatka oraz Jakub Olchawa. Za przygotowania i pieczę nad zawodnikami odpowiedzialni byli: Szymon Miłek oraz nasz rozmówca Rafał Dudek.

– Dziękujemy sponsorom, bez których nie dalibyśmy rady udźwignąć ciężaru finansowego jakim był tak daleki turniejowy wyjazd. Po raz kolejny cała załoga wykazała się walecznością i solidną postawą, czym także odwdzięczyła się za podarowane wsparcie – dodaje Rafał Dudek w rozmowie z naszym portalem.

Czytaj także: Ziemia gorlicka bezpieczniejsza o czterdziestu ośmiu ratowników ludzkiego życia (zdjęcia)

Fot: FightHouseNowySacz

Share on twitter
Share on facebook