Bilety do kina ,,Biała” w Grybowie za darmo. Remont obiektu kosztował około 8 milionów

Bilety do kina ,,Biała” w Grybowie za darmo. Remont obiektu kosztował około 8 milionów

Do końca grudnia wszystkie seanse filmowe w kinie ,,Biała” w Grybowie są za darmo. Bilety można odebrać w kasie. To prezent dla sądeczan z okazji otwarcia obiektu po trzyletnim remoncie.

Remont całego obiektu Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji rozpoczął się w 2019 roku i pochłonął finalnie około 8 milionów złotych, z czego 82% pochodziło z  dofinansowania z programu Interreg Polska-Słowacja na lata 2014-2020. W ramach inwestycji przeprowadzono roboty budowlane w środku i na zewnątrz obiektu, wyposażono go w nowoczesne urządzenia umożliwiające oglądanie filmów w jakości 4K, w sprzęt audiowizualny, czyli m.in. projektory filmowe, nagłośnienie sali kinowej, oświetlenie, sprzęt muzyczny. Schody zaczęły się przy przetargu związanym z wyposażeniem audiowizualnym, które jest ,,sercem” kina. Trzy postepowania zakończyły się fiaskiem, co znacznie wydłużyło oczekiwanie na oficjalne otwarcie. Finalnie udało się domknąć inwestycję.

Przy okazji remont przeszedł także zabytkowy budynek „Sokoła”, w którym mieści się kino oraz Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji. Podczas modernizacji zadbano, aby obiekt nie stracił swojego historycznego charakteru, bowiem został oddany do użytku w 500 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, czyli w 1910 roku.

Z okazji zakończenia projektu burmistrz Paweł Fyda został wyróżniony Złotym Jabłkiem Sądeckim przez starostę Marka Kwiatkowskiego. 13 grudnia kino poświęcił ks. Ryszard Sorota, proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryskiej, kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie. Wtedy nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu i oddanie je do użytkowania mieszkańcom Sądecczyzny. Do końca roku 2022 wszystkie seanse filmowe są za darmo! Bilety są dostępne w kasie kina. Od stycznia 2023 roku sprzedaż on-line będzie prowadzona przez serwis bilety24.pl (przejście do zewnętrznego serwisu i otwarcie nowej zakładki).

 

Kino Biała

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu/
Paweł Szeliga/ NS/ Paweł Fyda/
Mateusz Książkiewicz  

Czytaj też:

strzałka w dół

Nowy Sącz. Kawiarnia Secesja „składa broń” i również odchodzi z Jagiellońskiej

Share on twitter
Share on facebook