W lasach naszego regionu zielone patrole i dzicy strażnicy

W lasach naszego regionu zielone patrole i dzicy strażnicy

zielone patrole

W lasach naszego regionu można spotkać tak zwane zielone patrole. Strażnicy graniczni wraz ze strażnikami leśnymi i strażnikami parków narodowych czuwają nad bezpieczeństwem turystów, ale i przestrzeganiem ,,leśnych” zasad. Czasem podczas wędrówki można też trafić na dzikich ochroniarzy przyrody.

Zielone patrole pojawiają się w lasach Gorczańskiego Parku Narodowego oraz na terenie Nadleśnictw w Starym Sączu oraz Limanowej. W ubiegły weekend strażnicy dwukrotnie przeprowadzili współdziałania. W nadleśnictwie Stary Sącz zatrzymali motocyklistę, który nielegalnie wjechał do lasu. Został ukarany mandatem. Z kolei w Gorczańskim Parku Narodowym użytkownicy motocykli elektrycznych otrzymali wiele pouczeń.

W lasach naszego regionu spotkać też można dzikich strażników. 29 maja fotopułapka w Gorczańskim Parku Narodowym uchwyciła niedźwiedzia. Jak przypominają przedstawiciele parku, na jego terenie można poruszać się tylko po wyznaczonych trasach. Nie można zakłócać spokoju zwierząt, dlatego też nie należy spacerować po zmierzchu.

Jak pisaliśmy TUTAJ, Niedźwiedź brunatny nie atakuje ludzi, chyba że poczuje się zagrożony. Przy bezpośrednim spotkaniu z tym zwierzęciem należy zachować spokój i powoli się wycofać.

fot. fotopułapka Gorczańskiego Parku Narodowego, Karpacki Oddział Straży Granicznej

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama