Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Był pod wpływem alkoholu

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Był pod wpływem alkoholu

koniec poszukiwań, Biczyce Dolne, Krynica-Zdrój, Frycowa, dk75, policjant, Jazowsko, trzyletnie dziecko, potrącenie, po procesji, Nowy Sącz, Iveco, kolicja

Efekt rutynowej kontroli okazał się zaskakujący. Kierowca, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Warszawy, nie był trzeźwy.

Dzisiaj o godzinie 5:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrolę przed jedną ze szkół podstawowych w Nowym Sączu. Sprawdzali autokar, którym dzieci miały jechać na wycieczkę do Warszawy. Chyba mało kto spodziewał się takiego wyniku rutynowego działania – kierowca miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w tej sprawie. Kara, jaką może ponieść mężczyzna, to grzywna w wysokości nie mniejszej niż 2500 złotych lub areszt do 30 dni. 41-latek może także otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych. Firma, która zajmowała się przewozem, wyznaczyła innego kierowcę, który zabrał dzieci na wycieczkę.

Policjanci systematycznie prowadzą kontrolę autokarów wycieczkowych. Chęć przeprowadzenia kontroli należy złożyć przynajmniej dwa dni wcześniej, choć i w dniu planowanej wycieczki w razie jakichkolwiek wątpliwości co do trzeźwości kierowcy czy stanu technicznego pojazdu trzeba powiadomić policję.

Zgłoszenia autokarów do kontroli przed wyjazdem

Chęć przeprowadzenia kontroli należy zgłosić policjantom co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu 47 833 42 61 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać:

  • dokładną datę i czas planowanego wyjazdu,
  • nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru,
  • dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Na stronie BezpiecznyAutobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Znęcał się nad 74-letnią matką

Reklama