Barcice: w krzakach, pośrodku niczego będą się działy cuda!

Barcice: w krzakach, pośrodku niczego będą się działy cuda!

Pannonia to starożytna prowincja rzymska , której „duchów” można szukać w dwóch miejscach na świecie: albo przez okrągły rok na terenie dzisiejszych Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny i Słowacji albo raz do roku w Barcicach, w szczerym polu pod lasem, nad Popradem. Tam właśnie co roku na koniec wakacji odbywa się Panonica Folk Festiwal. Zbliża się wyjątkowy czas, gdy bałkański klimat wraz z bałkańską muzyką, tańcami, zapachami, smakowitościami i z mnóstwem okazji do zachwytu zagości w Beskidzie Sądeckim. Nie przegap. Zachwyć się i Ty! Zaśpiewaj, zatańcz, zakochaj się, powiedz TAK!

Nie ma żartów:) Pierwsze pannoniczne zaręczyny  na festiwalowej scenie  dokonały się w ubiegłym roku. Sądeczanka Paulina Szymczyk powiedziała ,,Tak” Dawidowi Stolarczykowi.  Był też ślub….

A więc już możesz mieć pewność, że jest klimat 😉

Pannonica jest autentycznym, multidyscyplinarnym, niekomercyjnym, pulsującym energią tyglem skupiającym społeczność miłośników kultury „panońskiej” w jej licznych odmianach; węgierskiej, bałkańskiej, cygańskiej i karpackiej. Pannonica jest afirmacją różnorodności, wielokulturowości i bogactwa kultur Nowej Europy. Odbywa się w urokliwej dolinie Popradu, na historycznym szlaku wędrówek ludów z południa na północ Europy.  Mimo, że organizowana  jest z dala od aglomeracji, „w krzakach, pośrodku niczego”, przyciąga liczną, kolorową publiczność ściągającą do wioski festiwalowej nad Popradem z całej Polski i z zagranicy w poszukiwaniu wyjątkowych wrażeń i emocji, klimatu oraz rzecz jasna tradycyjnej muzyki – kuszą gospodarze festiwalu.

Dla tych, którzy wybierają się do Barcic, organizatorzy szykują wioskę festiwalową z polem namiotowym, z warsztatami, z pokazami filmów i z niekończącą się biesiadą. Wszystko bez ograniczeń wieku, dla dużych i małych. Ci najmniejsi, czyli dzieci do 140 cm wzrostu – traktowani są w sposób szczególny: mogą przebywać w wiosce festiwalowej BEZ OPŁAT, oczywiście pod opieką dorosłych.

Cuda nad Popradem zaczną dziać się w czwartek 30 sierpnia i będą się działy aż do soboty – 1 września.

Program imprezy znajdziesz TUTAJ.

To wszystko, co będzie działo się na scenie, to jednak nie wszystko…  Poza estradą  nauczysz się tańców z Macedonii i Bułgarii, z Armenii i Turcji, tańca afrykańskiego z bębnami, weźmiesz udział w warsztatach masek, pióropuszy, motanek, leśnej biżuterii … Może dasz się zaprosić na jogę, naukę masażu albo na warsztaty…. śmiechu, na pokaz tkactwa, lekcje gry na didgeridoo, pisania ikon… A może wybierzesz się do kina pod gwiazdami, na pływanie pontonem po Popradzie, albo na symultanę szachową na 20 szachownic. Bądą też teatrzyki dla dzieci, pokaz ognia „Leśnie Licho”, degustacje wina gruzińskiego i mnóstwo innych cudów.

UWAGA! Jeśli chcesz przeżyć kolejną, albo pierwszą w swoim życiu pannoniczną przygodę –  spiesz się. To ostatnie dni obowiązywania niższych cen biletów.  Za kilka dni będzie drożej.

Jak kupić bilety i  ile kosztują? Dowiesz się TUTAJ.

A jeśli chcesz poczytać nasze wspomnienia z ubiegłego roku zapraszamy na westchnienie do Utopii…

Masz apetyt na cuda w szczerym polu nad Popradem? 🙂

Pokaż, że tak!

Szukaj wśród nakładek na zdjęcia profilowe w Facebooku  magicznego pannonicznego znaku…

 

 

 

 

 

zdjęcie ilustracyjne: organizatorzy

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama