Nie ma stałej bazy, ale batalion WOT w Limanowej już działa

Nie ma stałej bazy, ale batalion WOT w Limanowej już działa

Wojsko w Limanowej

114. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczął w tym tygodniu swoją działalność w Limanowej. Jednak stałej bazy żołnierze doczekają się dopiero w przyszłym roku.

W zeszły wtorek (5 lipca) Dowódca 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Marcin Siudziński, dokonał oficjalnego uruchomienia funkcjonowania „górskiego batalionu WOT”. Limanowski batalion liczy obecnie 154 żołnierzy.

Obecna siedziba przy ul. Reymonta w Limanowej, mieszcząca się w skrzydle budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, jest tymczasowa. Uruchomienie stałej bazy planowane jest na połowę 2023 roku. Burmistrz Władysław Bieda poinformował podczas wtorkowego wydarzenia, że dokumentacja projektowo-kosztorysowa stałej bazy, która powstanie za halą sportową przy ul. Zygmunta Augusta w Limanowej, jest już na ukończeniu.

Limanowski samorząd przez pięć lat starał się o powstanie w mieście bazy WOT. W lipcu ubiegłego roku burmistrz Bieda i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisali list intencyjny w tej sprawie. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

fot. Urząd Miasta Limanowa


Czytaj też:

Barcice. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.