W Grybowie startuje ATP Cheerleaders! Trwają zapisy, chętnych nie brakuje

W Grybowie startuje ATP Cheerleaders! Trwają zapisy, chętnych nie brakuje

Ambicje są spore – dojść kiedyś do takiego poziomu jak cheerleaderki z Nowego Sącza, które sięgają po najważniejsze laury na świecie. Zapał do pracy jest, energia jest i chętnych nie brakuje. 7 maja w Grybowie startują pierwsze zajęcia z cheerleadingu. Poprowadzi je linecnjonowany instruktor Alicja Skrabska. Zapisy już trwają. Mile widziane są wszystkie dziewczynki od 4 do 16 roku życia, albo i starsze.

Pomysł utworzenia takiej grupy narodził się w Akademii ATP w Binczarowej. W regionie jest wiele akademii piłkarskich dla chłopców, a dla dziewczynek oferta jest uboga lub nie ma jej wcale. Inspiracją do założenia ATP Cheerleaders jest również grupa nowosądecka, która prężnie działa od lat i zdobywa najważniejsze nagrody na świecie, o czym przeczytacie w naszym artykule: Świetny występ sądeczanek na Mistrzostwach Świata Cheerleaders [film].

– Widzieliśmy potrzebę utworzenia tego typu sekcji sportowej, gdyż na naszym terenie one praktycznie nie istnieją. Najbliższy klub zrzeszający młode, zdolne dziewczyny zajmujący się chearlidngiem działa w Nowym Sączu. Chcemy dać szansę dzieciom z Ziemi Grybowskiej, czy pobliskich gmin jak Łużna, Bobowa i Korzenna, ale nie tylko, aby mogły doskonalić swoje umiejętności tutaj w Grybowie – mówi Grzegorz Kogut, koordynator Akademii Cheerleadingu.

Ważne jest również promowanie zdrowych nawyków, w tym uprawianie sportu i dbanie o kondycję fizyczną.

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie poprowadzi Alicja Skrabska, która już wcześniej zajmowała się taką grupą. Na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego. Jak zaznacza w rozmowie z naszą redakcją, na lekcjach wf brakuje jej akrobatyki, czy gimnastyki, a cheerleading będzie idealnym uzupełnieniem tej przestrzeni. Treningi zaplanowano na wtorki i czwartki w dwóch grupach – pom dance i ta dla starszych – akrobatyczna w godzinach 16:00-17:30 oraz 17:30-19:00. Wszystkie dziewczynki dostaną w prezencie koszulki klubowe.

– Najpierw skupimy się na pom dance, zaczniemy od gmnastyki podstawowej, czyli przewrotów, czy gwiazd. Dajemy szansę każdemu dziecku od 4-16 roku życia, ale zapraszamy też starsze dziewczyny. Nie dyskwalifikujemy nikogo. Jeśli będą problemy i ktoś będzie potrzebował więcej czasu na nauczenie się jakiegoś elementu, to stworzę osobną grupę i będziemy go ćwiczyć do skutku. Powiem szczerze, że tam, gdzie wcześniej prowadziłam grupę cheerleaderek, pojawiały się dziewczynki wymagające więcej czasu. Co się później okazywało? Na pewnym etapie przerastały umiejętnościami dziewczynki, które początkowo lepiej sobie radziły – wspomina w rozmowie z naszą redakcją instruktorka Alicja Skrabska.

Nie jest wykluczone, że wraz z zainteresowaniem, będą tworzyć się kolejne grupy. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu: 660-107-765 

Fotografie i film: UZELER ARTS/
GRYBÓW24/ Mateusz Ksiązkiewicz 

Reklama