Nowy Sącz. Kawiarnia Secesja „składa broń” i również odchodzi z Jagiellońskiej

Nowy Sącz. Kawiarnia Secesja „składa broń” i również odchodzi z Jagiellońskiej

Kawiarnia Secesja, Jagiellońska, Nowy Sącz

Jagiellońska w Nowym Sączu pustoszeje. Zamykają się kolejne lokale. Galopująca inflacja, wysokie rachunki za gaz, prąd i produkty spożywcze dobijają przedsiębiorców. Nowosądecka starówka dosłownie wyludnia się, a na szyldach zamiast „otwarte, zapraszamy”, widnieje: „sprzedam, wynajmę”. Wkrótce Jagiellońską 11 opuści Kawiarnia Secesja. Stanie się to początkiem stycznia.

Klienci Kawiarni Secesja zawsze mogli liczyć na niepowtarzalny, starówkowy klimat, aromatyczną kawę, gorącą czekoladę, cieszące nie tylko smak, ale i wzrok desery i niezapomniane drinki. Przytulna atmosfera również zawsze była gwarantowana. To już jednak historia. Lokal będzie czynny jedynie do 7 stycznia.

,,Drodzy Państwo z ogromnym żalem i łzami w oczach informujemy, że z dniem 7 stycznia 2023 roku zamykamy naszą kawiarnię. Decyzja podjęta. Jest nam tym bardziej przykro, bo codziennie odwiedzają nas kochani, stali klienci, za którymi będziemy ogromnie tęsknić” – czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych Kawiarni.

Właścicielka i cały zespół zainwestowali wiele pracy, emocji, pomysłów i pieniędzy w stworzenie klimatycznego miejsca.

,,To przecież samo centrum Starówki, a jednak jakby wymarłej… Przetrwaliśmy pandemię i inne kryzysy, ale jakoś brak już sił, no i pewnie działa wypalenie zawodowe. Jeżeli ktoś z Was jest pełen zapału, chce zrobić coś wspaniałego dla siebie, ludzi i miasta, może spróbować przejąć od nas lokal z wyposażeniem, pomysłami, bazą klientów, social mediami… Zapraszamy do kontaktu 608293271. Tymczasem odwiedzajcie nas jeszcze” – prosi właścicielka w pożegnalnym wpisie.

Niestety nie udało nam się porozmawiać z właścicielką lokalu.

Sądecka gastronomia umiera

Kilka miesięcy temu z krajobrazu gastronomicznego Jagiellońskiej zniknęła kultowa restauracja ,,Imperial” przy Jagiellońskiej 14, której historia sięga początków XX wieku. 29 października na swojej oficjalnej stronie internetowej lokalu poinformowano, że restauracja zostanie zamknięta.

,,Nie będziemy się tu na koniec użalać i opowiadać Wam o rzeczach, których wszyscy jesteście świadomi. Ostatnie trzy lata były bardzo ciężkie, zarówno ekonomicznie, jak i psychicznie, szczególnie dla naszej branży. Mieliśmy nadzieję, że po przetrwaniu pandemii będzie tylko lepiej. Jednak rzeczywistość wszystko zweryfikowała. Koszty gazu, prądu i podstawowych produktów spożywczych są już tak wysokie, że nie jesteśmy w stanie dłużej funkcjonować. Przykro jest rozstawać się z tą lokalizacją po sześciu latach, żegnać się z pracownikami i zostawiać naszych gości, ale nie ma innego wyjścia” – czytamy w pożegnalnym wpisie ,,Imperialu”.

Wcześniej, bo początkiem lipca zamknęła się restauracja ,,Smaki Gruzji i Winiarnia Nowy Sącz”, która znajdowała się na sądeckim rynku. We wrześniu drożyźnie musiała się poddać także ,,Pizza Detroit. O trudnej sytuacji w nowosądeckich lokalach gastronomicznych pisaliśmy obszernie w artykule: O tym się mówi. Sądecka gastronomia tonie. 

Fot. Facebook/
Kawiarnia Secesja 
Share on twitter
Share on facebook