Nowosądecki szpital pomaga uchodźcom wojennym. Na SOR zgłosiło się kilkunastu Ukraińców

Nowosądecki szpital pomaga uchodźcom wojennym. Na SOR zgłosiło się kilkunastu Ukraińców

Nowy Sącz, szpital, Nowy Sącz,

Sądecczyzna przyjęła kilka tysięcy uchodźców wojennych z Ukrainy. Na Szpitalny Odział Ratunkowy w Nowym Sączy dotychczas zgłosiło się kilkunastu obywateli Ukrainy. Szpital jest przygotowany na udzielenie pomocy, wszystkim, którzy będą jej potrzebowali.

Jak zaznacza w rozmowie z naszą redakcją Agnieszka Zelek, rzeczniczka nowosądeckiego szpitala, każdy uchodźca traktowany jest jak pozostali pacjenci. Jeśli wymaga natychmiastowej pomocy, jest przyjmowany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i jest tam zaopatrywany. Nie ma także problemów z barierą językową.

– Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że mamy lekarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, który biegle mówi w języku ukraińskim, więc nie ma problemu z komunikacją. Ponadto mamy przygotowane wszystkie dokumenty w języku ukraińskim, żeby pacjenci wiedzieli, co podpisują i by nie musieli podpisywać dokumentów w języku polskim, których nie rozumieją – wyjaśnia rzeczniczka szpitala.

Dotychczas do nowosądeckiej placówki zgłosiło się kilkunastu uchodźców wojennych. Kilku z nich było hospitalizowanych przez dwa, trzy dni. Jak jednak zaznacza Agnieszka Zelek, nie były to ciężkie przypadki. – Wszyscy pacjenci mogą liczyć na naszą opiekę i pomoc – kwituje rzeczniczka.

Czytaj także: PILNE! Potrzebna pomoc dla walczącej Ukrainy. Sursum Corda ogłasza zbiórkę darów

Fot. Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.