W gminie Grybów powstanie miasteczko ruchu drogowego

W gminie Grybów powstanie miasteczko ruchu drogowego

Podpisanie umowy - miasteczko rowerowe w Krużlowej Wyżnej

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej powstanie wkrótce miasteczko ruchu drogowego dla rowerów. Inwestycja pochłonie ponad 200 tysięcy złotych.

Pod koniec ubiegłego miesiąca wójt gminy Grybów Jacek Migacz podpisał umowę na utworzenie miasteczka ruchu drogowego dla rowerów. Plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej został już przekazany pod realizację tej inwestycji. Całkowite koszty wyniosą 236 tysięcy złotych. Część funduszy pozyskano ze środków województwa w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”. Planowy termin realizacji wyznaczono na 30 września tego roku.

Jak informują grybowscy urzędnicy, miasteczko będzie stanowić zamknięty układ komunikacyjny, składający się z sześciu skrzyżowań – w tym m.in. ronda, skrzyżowania równorzędnego oraz skrzyżowania drogi z pierwszeństwem przejazdu z drogą podporządkowaną. Infrastruktura zostanie wyposażona w oznakowanie poziome i pionowe. Z kolei na drodze dojazdowej do miasteczka fragment jezdni będzie pozbawiony oznakowania poziomego – wszystko po to, by można było uczyć się jazdy w warunkach przybliżonych do tych występujących na drogach gminnych i powiatowych. Użytkownicy będą mogli też „zmierzyć się” z przejazdem kolejowym.

 

fot. Mateusz Książkiewicz


Czytaj też:

„Pracownik banku” oszukał 25-latka. Podstęp wyglądał wiarygodnie

Share on twitter
Share on facebook