Nowosądecka Brygada Beskidów ze złotem Moniki Ogórek w Mistrzostwach Polski

Nowosądecka Brygada Beskidów ze złotem Moniki Ogórek w Mistrzostwach Polski

MLK Brygada Beskidów, złoty medal Mistrzostw Polski

Nowosądecki Miejski Klub Lekkoatletyczny Brygada Beskidów zadebiutował w Mistrzostwach Polski. Występ został okraszony sukcesami młodych biegaczy. Czy na lokalnym podwórku wyrosną sportowcy na miarę sukcesów w Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich?

MKL Brygada Beskidów wybrał się w miniony weekend na tereny województwa świętokrzyskiego. W miejscowych Krynkach odbyła się rywalizacja na różnych dystansach. Wyłoniono najlepszych polskich biegaczy w kilku kategoriach wiekowych. Nowosądecki klub posłał do rywalizacji czworo podopiecznych, którzy udowodnili swój duży potencjał.

Mistrzynią Polski U-20 została Monika Ogórek. Młoda biegaczka z Nowego Sącza zwyciężyła na dystansie 3,2 kilometra. Był to najlepszy wynik podopiecznych trenera Arkadiusza Buźniaka, a jednocześnie najlepszy możliwy start klubu w mistrzowskim debiucie.

Wysokie lokaty w swoich kategoriach osiągnęli także pozostali sportowcy. Piąte miejsce w Polsce U-16 na dystansie 1,5 km zajął Bartłomiej Chlipała. Wśród dziewcząt zaprezentowały się jeszcze Wiktoria Szwarc oraz Magdalena Brzeska (U-18) – odpowiednio 5 oraz 8 miejsce na dystansie 3,2 km. Trener Artur Buźniak w rozmowie z portalem DTS24 nie ukrywa swojego zadowolenia z występu podopiecznych.

– Wydaje mi się, że jest to udany wyjazd dla drużyny. Nasi zawodnicy wykrzesali z sobie tyle, ile mogli. Zostawili zdrowie dla drużyny i sami też chcieli się pokazać. Udowodnić, że mogą. Mistrzostwa Polski, to wysoka ranga. Na trasie były pętle mierzące 700 metrów. To, co mi się bardzo podobało, to fakt, że młodzież fajnie funkcjonuje jako zespół, wspiera się na trasie, wzajemnie dopinguje. To wszystko idzie w dobrym kierunku. Ja jako trener jestem zadowolony z występu. Warunki nie były łatwe. Przewyższenia były podobne do naszych sądeckich. Monika Ogórek jest solidną zawodniczką. Sumiennie pracuje i zasługuje na uwagę. Bartek Chlipała miał kontuzję kolana. Nie dużo zabrakło do medalu, ale miał kontuzję i ostatni tydzień musieliśmy odpuścić z treningami. Wiktoria Szwarc oraz Magda Brzeska również zaprezentowały się bardzo mocno. Ich występy dobrze wróżą. Jako klub zajęliśmy szóstą lokatę na trzydzieści pięć ekip z całego kraju – podsumowuje niedzielne wydarzenia trener Arkadiusz Buźniak.

Fot: Zarząd MKL Brygada Beskidów

 

Czytaj także: W Nowym Sączu powstała kompania OPP. Ponad 40 „krakowskich” funkcjonariuszy będzie czuwało nad bezpieczeństwem w regionie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.