W foliowym worku wyrzuciła szczenię do śmietnika. Usłyszała zarzuty

W foliowym worku wyrzuciła szczenię do śmietnika. Usłyszała zarzuty

Zapakowała szczenię do worka foliowego i wyrzuciła do kontenera na śmieci. Tego dnia temperatura sięgała -20 stopni. Zwierzęciu groziła pewna śmierć. Na szczęście uratowała je kobieta, która przechodziła w pobliżu.

– W czwartek, 1 marca około godziny 21.00, kobieta, która przechodziła obok jednego z bloków usłyszała jakieś popiskiwanie dobiegające z kontenera na śmieci. Gdy wraz z sąsiadem otworzyła pojemnik, wśród innych śmieci znalazła foliową reklamówkę, a w niej dwa foliowe worki. Jak się okazało, w jednym z nich był maleńki szczeniak – informuje Iwona Grzebyk Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Sądeczanka wzięła go do domu i zaopiekowała się nim. Nazajutrz skontaktowała się z weterynarzem oraz sądeckim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Wspólnie znaleźli kobietę, która miała karmiącą suczkę, została ona matką zastępczą szczeniaka.

W ubiegły poniedziałek złożono zawiadomienie w tej sprawie. Dzięki współpracy kobiety, która odnalazła zwierzę, weterynarza oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Wydziałem Kryminalnym sądeckiej Policji, udało się ustalić sprawczynię. Kobieta zdecydowanie zaprzeczała, by dopuściła się zarzucanych czynów.

– Przeprowadzone przez policjantów oględziny worków foliowych, w których pozostało łożysko suki, zabezpieczenie krwi zwierzęcia, przeszukanie mieszkania właścicielki i szereg innych czynności wykonanych przez funkcjonariuszy w tej sprawie, nie pozostawiły złudzeń – dodaje rzeczniczka.

Dzień później usłyszała zarzut usiłowania uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

– Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec sądeczanki środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego, jednak o jej dalszym losie zadecyduje sąd – wyjaśnia oficer prasowa sądeckiej Policji.

Źródło /fot: KMP w Nowym Sączu/
osoba prywatna

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.