W dawnym biurowcu Spółdzielni 1 Maja powstaje dom dla uchodźców. To inicjatywa firmy Vitberg

W dawnym biurowcu Spółdzielni 1 Maja powstaje dom dla uchodźców. To inicjatywa firmy Vitberg

W dawnym biurowcu Spółdzielni 1 Maja powstaje dom dla uchodźców

W budynku przy ulicy Borelowskiego, w którym niegdyś mieściły się biura sądeckiej Spółdzielni 1 Maja,  od dwóch tygodni trwa remontowa rewolucja. Załoga sądeckiej firmy Vitberg zakasała rękawy i zmienia dawne biura w pokoje, urządza łazienki, kuchnię, jadalnię… Już dziś przyjadą tu pierwsi goście w Ukrainy – dwie rodziny z Mariupola, gdzie Rosjanie urządzili piekło. Są już w Polsce. Jedna z kobiet, która zamieszka w tym miejscu właśnie dowiedziała się, że jej mąż zginął broniąc miasta.

Vitberg chce przygotować dla ludzi uciekających przed wojną trzydzieści miejsc. Będzie bezpiecznie, ciepło, wygodnie.

Zrobiliśmy pospolite ruszenie i trzykondygnacyjny budynek, który kiedyś służył spółdzielni zmieniamy w dom dla uchodźców z Ukrainy.  Szykujemy się nie na sprint, ale na maraton. Zakładamy, że dom, który urządzamy, będzie działał minimum rok. Przygotowujemy się też to tego, aby tym ludziom dać na miejscu pracę, możliwość zarobienia na życie – mówi Jacek Sikora, właściciel firmy Vitberg w rozmowie z redakcją dts24.

Każdy pomaga jak może. Franciszek Małek, właściciel firmy Hydro-Małek, zaoferował swoje usługi przy instalacji wodno-kanalizacyjnej za darmo. Panie z załogi Vitberga postarały się o wózki dziecięce, panowie montują szafy i stoły. Będą jeszcze potrzebne łóżka, bo na razie nie ma ich wiele.

Pomysłodawcy i wykonawcy przedsięwzięcia mają nadzieję, że przyłączą się do niego nowosądeckie firmy gastronomiczne i piekarnie.

Będzie nam potrzebna pomoc w zapewnieniu wyżywienia naszym gościom. Jeśli wśród firm z branży gastronomicznej i wśród piekarzy znajdzie się ktoś kto może i chce pomóc, prosimy o kontakt z Barbarą Pajor pod numerem telefonu 668 606 014 – apeluje Jacek Sikora.

Czytaj też:

500+ dla uchodźców. Wniosek będzie można złożyć elektronicznie w języku ukraińskim

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.