W ciągu 13 miesięcy ,,wyrośnie” kolejna wieża widokowa

W ciągu 13 miesięcy ,,wyrośnie” kolejna wieża widokowa

wieża widokowa, Moszczenica

Kolejna wieża widokowa pojawi się w ciągu 13 miesięcy w naszym regionie. Wójt gminy Moszczenica podpisał umowę na jej budowę z firmą Nowator ze Spytkowic. Koszt inwestycji opiewa na 1 651 000 złotych. Obiekt będzie miał dwa podesty.

Pomysł  wybudowania wieży widokowej w Moszczenicy powstał ponad 1,5 roku temu. Od tego czasu zmieniła się koncepcja inwestycji i kosztorys. Początkowo miała to być 12-metrowa konstrukcja metalowa. Finalnie będzie miała 27 metrów.

– Wieża zlokalizowana będzie w najwyższym punkcie w Moszczenicy wznoszącym się 440 metrów n. m. p. w przysiółku Wiatrówki. Z tego punktu jest możliwa panorama 360 stopni. Wieża powstanie z konstrukcji żelbetowej – poinformował w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga.

Co ciekawe, obiekt będzie posiadał dwa podesty: pierwszy na wysokości 3,5 metra – głównie dla ludzi starszych, dzieci, czy osób z lękiem wysokości oraz drugi – na wysokości 18 metrów, czyli wzniesie się ponad koronami drzew.

– Wykonawca chce wejść na plac budowy jeszcze w tym roku. Fundamenty powstaną prawdopodobnie w listopadzie – dodaje wójt Jerzy Wałęga.

Koszt inwestycji wyliczono na 1 651 000 z czego 600 tysięcy będzie pochodziło z dofinansowania w ramach ,,Polskiego Ładu”.

Czytaj także: Protest polskiej Policji. Mandaty nie będą wystawiane. Jest dziesięć postulatów

Fot. UG Moszczenica
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama