Trwa modernizacja w Kunowie, w planach – Mszalnica i Mystków

Trwa modernizacja w Kunowie, w planach – Mszalnica i Mystków

I etap prac modernizacji drogi powiatowej Nowy Sącz – Cieniawa

Za nami pierwszy etap modernizacji jednej z sądeckich dróg powiatowych. Prace w Cieniawie zakończono, a za kilka tygodni kierowcy i piesi będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury w Kunowie.

Zakończony w połowie września etap modernizacji drogi powiatowej nr 1573K Nowy Sącz – Cieniawa obejmował jej końcowy fragment. Na odcinku od drogi krajowej nr 28 do Szkoły Podstawowej w Cieniawie (gm. Grybów) powstała nowa nawierzchnia i pobocza, a także chodnik oraz dwa doświetlone przejścia dla pieszych. Jeśli pogoda na to pozwoli, pojawi się tam także oznakowanie poziome: linie krawędziowe i „zebry”.

Kolejny etap prac na wspomnianej „powiatówce” zakłada kompleksową modernizację jezdni w Kunowie (gm. Chełmiec), a także budowę chodnika na odcinku 1,7 kilometra. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w ciągu kilku tygodni. Obecnie ruch odbywa się tam wahadłowo i występują przewężenia jezdni, co widać na zdjęciach w galerii znajdującej się pod tekstem.

Koszt tegorocznych robót realizowanych na drodze powiatowej nr 1573K wynosi 7,43 miliona złotych. Sam odcinek w Kunowie pochłonie ponad 5,4 miliona złotych. To jednak nie koniec modernizacji tej drogi. Na 2023 rok planowany jest remont w Mszalnicy (gm. Kamionka Wielka), a na lata 2024-2025 – w Mystkowie (gm. Kamionka Wielka).

Dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do I połowy 2025 roku zmodernizowana zostanie cała droga od Kunowa do Mszalnicy (8,875 km) za łączną kwotę ponad 15 milionów złotych – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

fot. Maria Olszowska
mapa: mapa dróg powiatu nowosądeckiego


WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama