Zgubiło ich nerwowe zachowanie. Zostaną ukarani

Zgubiło ich nerwowe zachowanie. Zostaną ukarani

część zabezpieczonego suszu znajduje się w małych woreczkach strunowych

Widok policjantów wyraźnie ich zdenerwował. Mundurowi zaczęli podejrzewać, że mężczyźni siedzący w samochodzie mogą mieć przy sobie nielegalne substancje. Jak się okazało, intuicja ich nie zawiodła.

Sytuacja miała miejsce w zeszłą niedzielę (2 października) w Piwnicznej-Zdroju. Funkcjonariusze z tamtejszego komisariatu patrolowali późnym wieczorem miasto. Około godziny 22:00 w jednym z zaparkowanych aut zauważyli dwóch mężczyzn. Osoby te nagle zaczęły się nerwowo zachowywać. Wzbudziło to czujność policjantów, którzy postanowili zainterweniować. Funkcjonariusze podejrzewali, że nietypowe zachowanie może mieć coś wspólnego z nielegalnymi substancjami.

Podczas interwencji mundurowi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, a w trakcie przeszukania pojazdu, w opakowaniu po papierosach, znaleźli susz roślinny. Kierowca i pasażer nie chcieli wskazać, do kogo należy, w związku z czym obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej komendy – relacjonuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mieszkania obu mężczyzn przeszukano i u jednego z nich znaleziono 90 gramów marihuany. Młody Sądeczanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków i udzielenia ich innej osobie. Może spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Drugi mężczyzna – ten, który miał marihuanę w samochodzie – odpowie za jej posiadanie. Za to grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub 1 rok więzienia.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

#ekoLIDERZY 2022. Wśród zwycięzców m.in. gmina Łącko

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama