W blasku lampy Łukasiewicza. Wernisaż wystawy

Na początku listopada w Pawilonie Historii Miasta Gorlice odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w międzynarodowym konkursie „W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza” połączony z wręczeniem dyplomów i nagród.

dts

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział laureaci konkursu, którym towarzyszyli rodzice oraz opiekunowie.

Warto wiedzieć, że międzynarodowy konkurs plastyczny „W blasku lampy Ignacego Łukasiewicza został zrealizowany w ramach projektu „Łukasiewicz – Gorlice i Wszystko Jasne. 165 Rocznica Zapalenia Lampy Naftowej” współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”.

Czytaj również: Piłkarz Sandecji z kolejnym powołaniem do reprezentacji Polski!

Na konkurs wpłynęło aż 261 prac plastycznych. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac, zostało nagrodzonych więcej osób niż wcześniej planowano.

Komisja w składzie: Jolanta Królicka, Żanna Orchel, Maria Kovaczowa, Tomasz Tajak, Magdalena Rak, Teodor Włosek zdecydowała o przydziale następujących miejsc i wyróżnień (więcej TUTAJ).

Wystawę prac młodych zdolnych ludzi będzie można obejrzeć do 13 listopada w Pawilonie Historii Miasta.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.