Nowy Sącz: Dym buchnął z komory silnika autobusu MPK. Kierowcy podjęli próbę gaszenia

Uwaga kierowcy. W Nowym Sącz spore utrudnienia w ruchu w pobliżu Al. Batorego. Jak poinformował nas około godz 16 dyżurny stanowiska kierowania sądeckiej PSP, doszło tam do dymienia z komory silnika autobusu oraz wycieku paliwa.

– Kierowcy podjęli próbę gaszenia przed naszym przyjazdem. Z autobusu wylało się paliwo. W tej chwili trwa usuwanie wycieku – dodaje dyżurny.

fot. Monika Kmak

Podobne zdarzenie miało miejsce 23 sierpnia około godziny 10. kiedy to Nowy Sącz obiegła informacja o pożarze trzech autobusów komunikacji miejskiej, zaparkowanych na zajezdni przy ulicy Wyspiańskiego.

W pierwszej kolejności ogniem zajął się jeden autobus, a potem dwa pojazdy zaparkowane obok. Ostatecznie wszystkie spaliły się niemal doszczętnie.

Zniszczeniu uległy autobusy wraz z wyposażeniem, kamerą monitoringu oraz anteną wewnętrznego systemu odbierania danych. Straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych.

Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków, którzy prawie półtorej godziny walczyli z ogniem, pracowali również policjanci. Przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa, wykonali liczne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

– Ze zgromadzonego w tej sprawie materiału oraz opinii biegłego z zakresu pożarnictwa jednoznacznie wynika, że do pożaru doszło w wyniku sytuacji losowej – awarii elektrycznej wewnątrz jednego z autobusów i nie przyczyniły się do niego żadne osoby – poinformowała Aneta Izworska z Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.