Uwaga! Od dziś utrudnienia na drogach Limanowszczyzny

Uwaga! Od dziś utrudnienia na drogach Limanowszczyzny

policja

Dziś rozpoczyna się XXXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów, który jest też Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS. Trasy rywalizacji przebiegają częściowo przez powiat limanowski, więc w najbliższych dniach kierowcy poruszający się po tamtejszych drogach muszą liczyć się z utrudnieniami.

Poszczególne etapy wyścigu rozgrywane są od 27 do 29 maja. Zawodnicy przejadą przez tereny powiatów: limanowskiego, myślenickiego, bocheńskiego i wielickiego.

Jak informują policjanci z KPP w Limanowej, ruch drogowy będzie ograniczony. Kierować nim będą funkcjonariusze, a po każdym przejeździe peletonu ruch na danym odcinku będzie przywracany. Na trasie wyścigu będzie można też spotkać służby porządkowe organizatora wydarzenia.

I etap wyścigu złożony z dwóch rund zaplanowano na dzisiaj (27 maja). Kolarze wystartują o godzinie 17:00 z miejscowości Szczyrzyc. Następnie przejadą przez miejscowości: Jodłownik – Mstów – Krasne Lasocice – Wolica – Łapanów – Gruszów – Dąbie – Krzesławice – Szczyrzyc. Utrudniania na drogach potrwają najprawdopodobniej od godziny 17:00 do 19:20.

Na sobotę (28 maja) zaplanowano II i III etap wyścigu. Trasa III etapu, złożonego z jednej rundy, przebiegać będzie przez miejscowości: Łapanów – Grabie – Dąbie – Szczyrzyc – Skrzydlna – Porąbka – Dobra – Tymbark – Limanowa (ul. Krakowska, Witosa, Tarnowska, Łososińska) – Koszary – Rupniów – Stare Rybie – Tarnawa – Zbydniów – Ujazd – Trzciana – Ubrzeż – Łapanów.

Podobnie jak dnia poprzedniego, zawodnicy wystartują o godzinie 17:00, a na metę powinni dotrzeć około 19:10.

IV etap będzie złożony z trzech rund i odbędzie się w niedzielę (29 maja). Rywalizacja przebiegać będzie przez miejscowości: Raciechowice – Komorniki – Dąbie – Zegartowice – Krzesławice – Góra Św. Jana –Szczyrzyc – Skrzydlna – Wierzbanowa – Kobielnik – Lipnik – Glichów – Czasław – Dobczyce.

Tym razem utrudnień na drogach można się spodziewać w godzinach 10:00 – 13:20.

fot. ilustr. KPP w Limanowej

Czytaj też: Gorlice. Uciekał przed policją samochodem, a potem pieszo

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.