Barman z Sądecczyzny znów wśród najlepszych!

Barman z Sądecczyzny znów wśród najlepszych!

Krzysztof Bajerski

Butelki w jego rękach wydają się ożywać, sprzęt barmański wiruje i ,,lata”. Klimat niezwykłego show podkręca energetyczna muzyka, a efektem pokazu są malownicze koktajle. Krzysztof Bajerski znów pokazał co potrafi – został ponownie wicemistrzem Polski.

Mistrzostwa Polski Barmanów w Kategorii Flair odbyły się 18 maja w Warszawie. Małopolskę reprezentował Krzysztof Bajerski pochodzący z Wojnarowej w gminie Korzenna. Żonglował butelkami oraz sprzętem barmańskim i przygotował cztery porcje koktailu, który był następnie oceniany przez komisję degustacyjną. W klasyfikacji ogólnej 29-latek wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Co więcej, za Cocktail ,,Someday in Cuba” uzyskał najwyższą notę.

– Setki godzin spędzonych na sali treningowej, mnóstwo wyrzeczeń, ale w drodze po marzenia nigdy nie ma wymówek – tym sądecki barman kieruje się podczas przygotowań do zawodów.

– Emocje na scenie są bezcenne. Potężny zastrzyk adrenaliny jest nie do opisania w momencie, gdy na widowni mamy około 300/400 osób, a występ oceniany jest przez profesjonalne międzynarodowe jury techniczne oraz degustacyjne – zdradza Krzysiek.

Jak przyznaje, zastanawiał się, jak to będzie wystąpić po dwuletniej przerwie spowodowanej związanymi z pandemią obostrzeniami. Na szczęście doświadczenie zdobyte na krajowych i międzynarodowych zawodach sprawiło, że występ był świetną zabawą bez stresu.

– Odliczamy wspólnie ,,3… 2… 1″ i start mojego występu. 5-minutowy podkład muzyczny i specjalnie dopasowana choreografia, w której pojawiają się wszystkie ewolucje sprzętem barmańskim, to moja ulubiona cześć. Wtedy cała scena należy do mnie, a show, które buduje podczas występu, porywa publiczność – opowiada wicemistrz.

Trzeba zaznaczyć, że to nie pierwsze osiągnięcie Krzyśka. Sądeczanin ma na swoim koncie tytuł Mistrza Flair Cup Słowacji, I miejsce podczas Eliminacji Pucharu Polski, I miejsce FlairSupply Audience Favourite, III miejsce podczas Spring Flair Comp w Czechach, gdzie zrobił też najlepszy koktajl. Ponadto został wicemistrzem Kanady i dwukrotnie wicemistrzem Polski. Był też reprezentantem naszego kraju na Mistrzostwach Świata w Chinach oraz Estonii.

Więcej na temat Krzysztofa Bajerskiego i jego pasji znajdziesz TUTAJ.

fot. archiwum Krzysztofa Bajerskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.